مددکاران اجتماعی وزارت بهداشت عضو افتخاری هلال احمر شدند

به گزارش امیدرسان؛ محمد نصیری در آئین بزرگداشت روز ملی مددکار اجتماعی در وزارت بهداشت با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان اجتماعی، با سابقه‌ترین نهاد در حوزه فعالیت مددکاری اجتماعی در کشور با بیش از ۹۲ سال قدمت است، گفت: مددکاران اجتماعی این سازمان، دغدغه بهبود کیفیت زندگی قشرهای آسیب پذیر به‌خصوص در زمان حادثه‌ها را دارند و توانمندسازی در عرصه اجتماعی با حضور آن‌ها صورت می‌گیرد.

نصیری افزود: می‌توان ضمن انعقاد تفاهم نامه‌ای با مجموعه مددکاری وزارت بهداشت، فعالیت‌های اثرگذاری در راه اندازی باشگاه مددکاری اجتماعی و در نهایت رصد آسیب‌های اجتماعی برای پیشگیری از وقوع بحران‌های اجتماعی انجام داد.

وی خاطر نشان کرد: برای نقش آفرینی مددکاران در فرایند توسعه، توانمندی صاحبان حِرَف یاورانه امری ضروری است که آن هم با دانش افزایی و هم افزایی میسر می‌شود. بدین منظوربرگزاری دوره‌های آموزشی متعدد و مانورهای پیش از بحران پیش‌بینی شده است تا در صورت وقوع حادثه‌ها بتوان به‌درستی کاهش آثار بلایا و آسیب‌های ناشی از آن در کنار ارائه خدمات امدادی توسط امدادگران مداخلات مددکارانه تحقق یابد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: اولویت فعالیت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور در سال‌های پیش رو در شرایط عادی کمک به فرایند تأمین دارو و درمان بیماران نیازمند است و قصد داریم با مشارکت مددکاران اجتماعی که وظیفه‌ای بسیار ارزشمند و طاقت فرسا را عهده دار هستند، نیازمندان واقعی را شناسایی و برای کاهش آلام آنان افق روشنی را ایجاد کنیم.

نصیری با اشاره به ضرورت توسعه حوزه مددکاری اجتماعی در بحران اظهارکرد: در زلزله کرمانشاه، مددکاران مشارکت فعالانه‌ای را از خود نشان دادند که امیدواریم با توجه به ظرفیت قانونی جمعیت هلال احمر در استفاده از خدمات داوطلبی، بیش از گذشته از مشارکت مددکاران اجتماعی به صورت برنامه ریزی شده بهره مند شویم.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وی در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات مددکاران اجتماعی، از مددکاران حاضر برای پیوستن به جمع عظیم داوطلبان جمعیت هلال احمر دعوت کرد که با استقبال جمع کثیری روبرو شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا