عنوان سومی مسابقات جهانی “دانش مغز” توسط نماینده ایران تصاحب شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، محمدتقی جغتایی، مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در امور آموزش و رییس انجمن علوم اعصاب ایران از کسب رتبه سوم توسط یک ایرانی در مسابقات جهانی دانش مغز خبر داد.

جغتایی با اعلام این خبر اظهار کرد: مسابقات دانش مغز، رقابتی دانش‌آموزی در حوزه علوم اعصاب است که هر سال زیر نظر انجمن جهانی علوم اعصاب در یکی از کشورهای جهان و همزمان با مهم‌ترین کنفرانس‌های بین‌المللی این حوزه برگزار می‌شود.

پایگاه خبری امیدرسان
پایگاه خبری امیدرسان

مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی گفت: مسابقه دانش مغز در کشورمان نیز از پنج سال پیش با هدف آشنایی و جذب دانش‌آموزان به این حوزه، هر ساله توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در دو مرحله برگزار و برگزیده نهایی این مسابقه به مسابقات جهانی اعزام می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: نمایندگان اعزامی کشور ایران به مسابقات جهانی دانش مغز در چهار سال گذشته همواره در میان پنج کشور برگزیده مسابقات جای داشته اند و امسال نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات یعنی کمند صوفی آبادی گردید.

وی یادآور شد: در مسابقات امسال در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی سازمان جهانی تحقیقات مغز (IBRO) که در دائگوی کشور کره جنوبی برگزار شد، از نفرات برتر این مسابقه تقدیر شد.

به گزارش امیدرسان، بر اساس اعلام معاونت علمی، پنجمین دوره مسابقه ملی “دانش مغز” با شرکت بیش از سه هزار دانش‌آموز سنین ۱۳ تا ۱۸ سال از مدارس استان‌های کشور برگزار شده بود و در مرحله نخست آن ۳۲ دانش‌آموز موفق به کسب امتیاز برتر و راهیابی به مرحله دوم این رقابتها شده بودند.

مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقه ملی “دانش مغز” ۲۰۱۹ Brain bee با شرکت ۳۲ دانش‌آموز برگزیده به مدت دو روز از بیست تیرماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی ایران در تهران برگزار شد.

برگزیدگان مرحله اول این مسابقه، عضو باشگاه مغز و شناخت ستاد توسعه علوم شناختی شده و مورد حمایت‌های آموزشی و پژوهشی قرار می‌گیرند.

مسابقه ملی “دانش مغز ” سال جاری در دو مرحله در سطح مدارس متوسطه کشور از سوی انجمن علوم اعصاب ایران، آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری از مغز و با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی برگزار گردید.

مسابقه ملی “دانش مغز ” به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود که مرحله اول آن به زبان فارسی و مرحله دوم به زبان انگلیسی است.

گفتنی است پیش از پایگاه خبری امیدرسان خبر خوبی دیگری را با موضوع رشد بالای دانشگاه های ایران در رتبه بندی جهانی منتشر کرده بود. مشروح این خبر را اینجا بخوانید

امیدرسان، رسانه امیدبخش

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا