طلای جهانی ارزان‌تر می‌شود

به گزارش امیدرسان؛ هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۲۸۶.۲۵ دلار ایستاد.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۲۸۶.۷۰ دلار رسید. شاخص دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر که اوایل هفته جاری به آن صعود کرده بود، ایستاد.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس” اظهار کرد: اندکی حمایت از دارایی‌های امن وجود دارد. بازارهای سهام در آسیا از پیشروی دست کشیده‌اند و این وضعیت منعکس کننده فشاری است که روی دارایی‌های پر ریسک وجود دارد. از سوی دیگر قوی شدن ارزش دلار، مانع از افزایش قیمت طلا شده است.

بازارهای سهام آسیایی در معاملات روز پنج شنبه که سرمایه گذاران در انتظار برای مشاهده نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین، جانب احتیاط را برگزیده بودند، عقب نشینی کردند.

بر اساس گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد مذاکرات با چین به خوبی پیش می‌رود و پیش بینی کرد یا توافق خوب میان دو قدرت اقتصادی جهان انجام می‌گیرد یا توافقی در کار نخواهد بود.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد هر اونس طلا ممکن است به مدت یک یا دو روز در بالای سطح حمایتی ۱۲۸۳ دلار بماند و پس از آن روند نزولی را در پیش بگیرد.

بازارها منتظر گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی آمریکا هستند که روز جمعه منتشر می‌شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و ۱۵.۰۷ دلار معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افت، به ۱۵۳۵.۵۶ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، در ۸۲۴.۲۸ دلار قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا