دادستان کل کشور: هرچه سریعتر خودروهای توقیفی در توقفگاه‌ها تعیین تکلیف شوند

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان،جلسه هفتگی شورای معاونین دادستانی کل با حضور اعضا و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین موحدی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دادستان کل کشور ضمن محکومیت مجدد جنایات رژیم صهیونیستی و قتل‌عام 9 هزار فلسطینی اظهار کرد: متاسفانه خباثت‌های رژیم جعلی اسرائیل همچنان ادامه دارد و مجامع بین المللی با سکوت خود صرفا شاهد این جنایات هستند.

پیروزی نهایی با ملت مظلوم فلسطین است

وی گفت: اکنون ملت مظلوم فلسطین در رنج و سختی زیادی به سر می‌برد و مورد ظلم رژیم منحوس اسرائیل قرار گرفته است اما آنچه که مسلم و قطعی می‌باشد پیروزی نهایی ملت مقاوم و مقتدر فلسطین است. بنا به وعده الهی پیروزی نهایی برای مستضعفان و مظلومان عالم است.

دادستان کل کشور با اشاره به حمایت‌های همه جانبه آمریکا از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی تصریح کرد: آمریکا مسئول مستقیم قتل عام زنان وکودکان بی گناه فلسطینی است و با ارسال سلاح‌های نظامی و حمایت‌های سیاسی سعی دارد به حیات سیاسی این رژیم در حال مرگ تنفس مصنوعی بدهد؛

در حالی که تاریخ ثابت کرده است هر کشور، دولت و رژیمی مورد حمایت آمریکا قرار گرفته سرنوشتش محکوم به شکست و نابودی خواهد بود. نمونه تاریخی این موضوع نابودی و شکست صدام، رژیم پهلوی، داعش و … است.

13 آبان یادآور 3 حادثه عظیم با محوریت انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین موحدی در ادامه یاد و خاطره شهدای 13 آبان را گرامی‌ داشته و گفت: این روز در سال‌های مختلف آبستن 3 حوادث مهم و حیاتی برای مردم کشور ما بوده است.

خبر خوب دیگر اینکه: جمع آوری ۴۲۰ کارگاه خرید و فروش ضایعات در حاشیه شیراز

وی توضیح داد: در سال 1343 عناصر رژیم پهلوی که حضرت امام خمینی(ره) را به دلیل مبارزات به زندان انداخته بودند، به دلیل فشارهای مردم و یاران ایشان پس از ده ماه امام را آزاد نمودند اما امام راحل پس از آزادی از زندان و حصر، نهضت و حرکت اسلام خواهانه را ادامه داد و هر روز بر شدت مبارزات خود افزودند.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: بعد از سخنرانی امام در 13 آبان سال 1343 شاه دستور تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه را با یک هواپیمای نظامی صادر نمود، به این امید که با تبعید امام (ره) صدای مخالفان تصویب کاپیتولاسیون و مخالفان حکومتش خاموش خواهد شود اما این تبعید سرآغاز انقلاب اسلامی شد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی به کشتار دانش آموزان در دانشگاه تهران در تاریخ 13 آبان سال 1357 هم پرداخت و گفت: صبح روز 13 آبان سال 1357 دانش آموزان که مبارزه و اعتراض بر ضد نظام را وظیفه خود می‌دانستند و شور و حال دیگری داشتند، برای اعتراض به حکومت پهلوی مدارس را تعطیل کرده و به سمت دانشگاه تهران حرکت کرده تا صدای اعتراض خود را به گوش شاه و حامیانش برسانند.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

دانش آموزان همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در دانشگاه اجتماع کردند. ماموران حکومت برای اینکه اعتراض کنندگان را پراکنده سازند، ساعت 11 صبح همان روز گاز اشک آور زده اما بازهم صدای دانش آموزان و شعارهایشان بلندتر شد، به همین خاطر ماموران شروع به تیراندازی نموده و ده ها جوان و نوجوان را به شهادت رسانده و برخی را مجروح کردند.

تصرف لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام

وی به برگ دیگری از تاریخ انقلاب اسلامی در 13 آبان سال 1358 اشاره کرد و گفت: یک سال بعد از شهادت دانش آموزان در ابتدای انقلاب و زمان حکومت دولت موقت،آمریکا برای شکست نهضت مردم تلاش زیادی انجام می داد و سفارت آمریکا مرکز و کانون کارشکنی های آمریکا در مسیر انقلاب بود.

به همین خاطر دانشجویان دانشگاه‌های تهران، پلی تکنیک، صنعتی شریف، شهید بهشتی و … تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند و طی یک راهپیمایی تا سفارت آمریکا از دیوارهای سفارت بالا رفته و سفارت را به تصرف کامل درآوردند.

دادستان کل کشور توضیح داد: دانشجویان پیرو خط امام در روز 13 آبان در سال 1358 حماسه آفریده و آخرین امید آمریکا برای ایجاد خلل در عزم و خواست مردم را به یاس تبدیل کردند. آمریکایی ها در هنگام تسخیر سفارت بسیاری از اسناد دخالت ها و تجاوزات خود را نابود کردند.

خبر خوب دیگر اینکه: فهرست مصادیق محتوای مجرمانه با موضوع مقابله با رژیم صهیونیستی بروزرسانی شد

اما پس از تسخیر سفارت برخی از اسناد به جا مانده چاپ شده و در اختیار همگان قرار گرفت و مردم بیشتر از آنها منزجر شدند و مقابل لانه جاسوسی تجمع کرده و از حرکت دانشجویان حمایت کردند. امام خمینی (ره) تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم و حتی بزرگ تر از انقلاب اول نامیدند.

دادستان‌ها و قضات در اصلاح شیوه‌ها و فرآیندها خلاقیت داشته باشند

حجت الاسلام و المسلمین موحدی در بخش دیگری از سخنان خود معاونین و مدیران دادستانی کل و همچنین دادستان‌های سراسر کشور را خطاب قرار داده و گفت: باید پیوسته و دائما به فکر نوآوری و ابتکار بود. تمامی دادیاران، بازپرسان، قضات و کارمندان باید به دنبال خلاقیت به منظور بهبود شیوه ها و فرآیندها در عملکرد خود باشند.

سرعت، دقت و صحت ملاک عمل دادستان‌ها باشد

وی با بیان اینکه باید به فکر انجام کارهای جدید و نو باشیم گفت: در انجام وظایف و تکلیف خود باید سه هدف سرعت در کار، دقت در کار و صحت در کار را دنبال کنیم و اجازه ندهیم بعلت مشغله زیاد و کمبود وقت دچار رخوت کاری شده و نگاهمان از ایده‌های جدید غافل گردد.

دادستان کل کشور یکی از راهکارهای ایجاد خلاقیت و نوآوری را بکار بردن اصطلاحات و عبارات درست و اصولی و پرمعنا دانست. قضات شریف ما می‌توانند با بهره‌مندی از عبارات جدید و صحیح ضمن رعایت چارچوب‌های قانونی، مطالعه و درک رای و قرار را برای مردم سهل و شیرین کنند. چرا که یکی از شاخص‌های صدور یک رای متقن به کار بردن اصطلاحات مناسب و روان نویسی می‌باشد.

اموال بلاتکلیف هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند

حجت الاسلام و المسلمین موحدی در ادامه بر تعیین تعیین تکلیف هرچه سریعتر اموال بلاتکلیف و خودروها تاکید و اظهار داشت: مصداق بارز این موضوع بلاتکلیفی حجم انبوهی از خودرو، موتورسیکلت و کشنده توقیف شده در پارکینگ‌ها می‌باشد.

خبر خوب دیگر اینکه: بهبود 10 پله ای جایگاه اقتصاد ایران در دنیا

متاسفانه در برخی از استانها وضعیت این پارکینگ‌ها مناسب نبوده و خودروهای زیادی برای مدت طولانی در شرایط غیر استاندارد در این مراکز در توقیف می‌باشند.

قدردانی از اقدامات سریع و مناسب برخی از استانها

دادستان کل کشور ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در تعیین تکلیف اموال بلاتکلیف در چند استان کشور گفت: دادستان‌های ما در سراسر کشور همچنان این موضوع را پیگیری کرده و سعی کنند هرچه سریعتر این اموال و این پارکینگ‌ها را ساماندهی و تعیین تکلیف نمایند.

وی در پایان گفت: معاونت نظارت دادستانی کل تا عادی شدن موضوع توقفگاه خودروها و تعیین تکلیف آن و اجرای دقیق دستور ریاست معظم قوه قضاییه و بخشنامه‌های دادستانی کل را دنبال و هر هفته گزارش پیشرفت کار را به شورای معاونین ارائه نماید.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا