خبر خوب فرهنگی: کاشت ۱۰۰ اصله درخت بعنوان مجازات جایگزین حبس در لرستان

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، یک متهم در دادگاهی در استان لرستان به کاشت ۱۰۰ اصله درخت و ۲ سال مراقبت و نگهداری از آنان به عنوان مجازات جایگزین حبس مکلف شد.

میلاد علی‌پور دادرس دادگاه عمومی بخش بیرانشهر شهرستان خرم آباد یک متهم را به کاشت ۱۰۰ اصله درخت و ۲ سال نگهداری و مراقبت از آن‌ها مکلف کرد.

وی افزود: این متهم فاقد سابقه کیفری است و به جرم نگهداری مشروبات الکلی صنعتی به ارزش ۴۵ میلیارد و ۳۷۵ هزار ریال دستگیر شده بود.

دادرس دادگاه عمومی بخش بیرانشهر تصریح کرد: این متهم به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری و پرداخت ۲۲۶ میلیون و ۸۷۵ هزار ریال جزای نقدی محکوم شده بود.

خبر خوب دیگر اینکه: احداث خط دوم مترو پرند در حال انجام است

وی با اشاره به سیاست فردی کردن مجازات‌ها توسط قوه قضاییه عنوان کرد: با توجه به اصل تناسب و گزینش مجازات کیفری در راستای فرآیند احقاق حق و نظر به وجود مواردی همچون حسن سابقه، نداشتن سابقه کیفری، مدنظر قرار دادن مجازات متناسب با حال متهم و در راستای سیاست‌های کلان دستگاه قضایی در زمینه حبس‌زدایی و توجه به عدالت کیفری، مجازات حبس تعزیری متهم به مدت ۲ سال تعلیق مراقبتی تغییر کرده است.

علی‌پور ادامه داد: در این راستا با توجه به طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت طی ۴ سال در کشور، محکوم‌علیه به عنوان سفیر سبز نسبت به خرید و کاشت ۱۰۰ اصله درخت جهت درختکاری برای منابع طبیعی و با نظارت اداره مربوطه مکلف شده است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا