خبر خوب اقتصادی: نرخ ارز و قیمت مسکن به سرازیری افتاد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، رئیس‌جمهور در بیستمین جلسه رصد و ارزیابی شرایط اقتصادی کشور که صبح امروز برگزار شد، نظارت و کنترل بازار به‌ویژه در زمینه معیشت عمومی را از اولویت‌های اساسی دولت خواند.

وی با اشاره به ضرورت توجه و مراقبت‌های لازم برای تقویت روند تولید در راستای شعار سال، بر عزم دولت در استیفای حقوق ملت تأکید کرد.

خبر خوب دیگر اینکه: افزایش 20 میلیارد دلاری درآمد صادرات نفت ایران به چین

در این جلسه که به ریاست آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» برگزار شد، وزرای اقتصاد، نفت، نیرو، جهادکشاورزی و رئیس کل بانک مرکزی گزارش‌هایی از شاخص‌های مهم اقتصادی در تولید و مصرف، صادرات و واردات و همچنین فرآیند آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کشورهای خارجی ارائه کردند.

روند تأمین کالاهای اساسی، روند کاهش ۲.۲ درصدی قیمت مسکن در تیر ماه، روند کاهش قیمت گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم‌مرغ در هفته گذشته و کاهش بیش از ۲ درصدی نرخ ارز، طلا و سکه از جمله مهمترین محورهای گزارش‌های ارائه شده بود.

رئیس‌جمهور نظارت و کنترل بازار، به‌ویژه در زمینه معیشت عمومی را از اولویت‌های اساسی دولت خواند و با اشاره به ضرورت توجه و مراقبت‌های لازم برای تقویت روند تولید در راستای شعار سال، بر عزم دولت در استیفای حقوق ملت تأکید کرد.

امبدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا