خبر خوب از نظارت بهنگام سازمان بازرسی کل کشور/ ساخت غیرقانونی برج ۳۰ طبقه در شمال تهران متوقف شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، سازمان بازرسی کل کشور به منظور ارزیابی صحت و سقم عملیات احداث هتل ۳۰ طبقه در محله ولنجک شمالی تهران، به نتیجه رسیده است که این پروژه با مشکلات و عدم رعایت موارد ضروری از جمله قوانین و مقررات شهرسازی و ساختمانی همراه است.

در نتیجه، سازمان بازرسی از طریق نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی، رئیس شورای عالی معماری و شهرسازی، شهردار تهران و وزیر کشور، خواستار توقف عملیات احداث این هتل شده است.

در ارتباط با مصوبه غیرقانونی کمیسیون ماده ۵ شهر تهران برای احداث هتل ۳۰ طبقه واقع در ولنجک، سازمان بازرسی طی نامه هشداری به وزیر راه و شهرسازی و رئیس شورای عالی معماری و شهرسازی، شهردار تهران و وزیر کشور خواستار توقف عملیات اجرا و ابطال مصوبه مزبور شد.

بیشتر بخوانید: خبر خوب به مردم عسلویه/ورود دادستانی کل کشور به تعیین تکلیف زمین‌های موات

محمدمهدی بلندیان، معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی طی نامه‌ای با تذکر و هشدار در خصوص ملک مزبور که در زیر پهنه مسکونی با تراکم متوسط واقع شد، ممنوعیت احداث بیش از ۶ طبقه را در آن منطقه مورد تأکید قرار داد و اعلام کرد؛ شهرداری تهران و کمیسیون ماده ۵ باید موضوعات مربوط به مغایرت‌های اساسی با طرح تفضیلی را به شورای عالی معماری و شهرسازی ارجاع دهد.

در این نامه همچنین به عدم موافقت اکثریت اعضای کمیسیون ماده ۵ با درخواست مالک اشاره و تأکید شده که با توجه به استقرار ملک در تراز بالای ۱۸۰۰ هرگونه ساخت و ساز در بالای این تراز ممنوع است.

در ادامه این خبر خوب و امیدبخش آمده است: از آنجا که مصوبه مذکور و ابلاغ آن به شهرداری تهران مغایر با مقررات و ضوابط بوده و به علت تعارض درخواست مالک با طرح جامع شهر تهران و برهم زدن شرایط مندرج در طرح تفصیلی، به استناد تبصره (۳) ماده ۴۴ «آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرح‌های توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور مصوب ۱۲-۱۰-۱۳۷۸ هیئت وزیران»، موضوع درخواست مالک باید به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال می‌شد.

ابهامات قانونی مصوبه موصوف و درخواست توقف اجرای آن به وزیر راه و شهرسازی و رئیس شورای عالی معماری و شهرسازی و شهردار تهران ارسال شد که با پیگیری‌های بازرسی امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی؛ معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با تأیید ایرادات سازمان مبنی بر فقدان وجاهت قانونی مصوبه مزبور، جلوگیری از ابلاغ مصوبه کمیسیون را به شهردار تهران اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید: مردم از قوه قضاییه انتظار به حقی برای برخورد با فساد دارند

شایان ذکر است؛ معاون سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور با تذکر به اعضای کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران بر استقلال تصمیمات و رعایت قوانین و اسناد بالادستی تأکید و اعلام کرد؛ مصوبات کمیسیون در رصد سازمان بازرسی کل کشور است و در صورت اینکه تصمیمات خارج از قانون باشد حتماً با خاطیان برخورد می‌شود.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا