خبر خوب اجتماعی: پوشش ۹۵ درصدی خدمات درمانی بیماران خاص

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، رئیس سازمان بیمه سلامت ایران درباره صندوق بیماران خاص و صعب العلاج گفت:در دولت مردمی و با حمایت مجلس ۵ هزار میلیارد تومان در سال اول برای ایجاد این صندوق اختصاص یافت و اکنون در کنار بیمه پایه، بیش از ۹۵ درصد تعرفه خدمات درمانی این بیماران زیر چتر بیمه سلامت قرار دارد.

محمدمهدی ناصحی امروز دوشنبه در مراسم روز ملی بیمه همگانی که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، افزود: نگاهی که دولت سیزدهم به مقوله بیمه سلامت مترقی است دراین زمینه مباحثی را به مجلس شورای اسلامی در راستای بیمه رایگان سه دهک پایین جامعه ارایه دادیم که مورد استقبال قرار گرفت.

خبر خوب دیگر اینکه: مدارس متخلف ۷ میلیارد جریمه شدند

وی با اشاره به ضرورت تاسیس معاونت پیشگیری در سازمان بیمه سلامت، گفت: ۲ دهک دیگر نیز امسال بیمه سلامت بصورت رایگان شدند و دهک های ۶ تا ۹ جامعه از درصد زیادی از تخفیفات تعرفه خدمات درمانی برخوردارند.خبر

وی با بیان اینکه ۱۸ سال پیش نسخه نویسی الکترونیک نوشته شده بود ولی اجرایی نمی شد ، تصریح کرد: در نقاط مختلف کشور حتی جاهایی که دسترسی به اینترنت کم بوده پوشش صد درصدی نسخه نویسی الکترونیک داریم و برخی نواقص در شهرهای بزرگ مانند تهران است که بزودی مرتفع می شود. ۱۸ سال نظام الکترونیک سلامت در قوانین نوشته شد ولی اجرایی نشد. امیدواریم که در کنار این سامانه طرح برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع نیز به سرعت در همه شهرها عملیاتی شود و همه مردم یک مراقب سلامت داشته باشند.

ناصحی ادامه داد: اکنون ۹۹ مرکز ناباروری با بیمه سلامت عقد قرارداد دارند و از پوشش ۹۰ درصدی تعرفه خدمات درمانی برخوردار بوده و ۵۷ هزار زوج نابارور از این خدمات استفاده کردند و یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پوشش خدمات درمانی زوج های نابارور، زایمان طبیعی و غیره اختصاص یافته است.

وی افزود: ۸۰۰ هزار معلول داریم که اکنون زیر چتر بیمه سلامت بوده و از پوشش ۹۰ درصدی هزینه های خدمات درمانی برخوردارند.

خبر خوب دیگر اینکه: مختومه شدن۳۰ هزار پرونده دادگستری با صلح و سازش

وی درباره طلب مراکز درمانی از بیمه سلامت، گفت: تا مهرماه امسال سازمان بیمه سلامت مطالبات مراکز درمانی و داروخانه ها پرداخت کرده و به روز هستیم.

وی تصریح کرد: سعی داریم الکترونیکی شدن خدمات بیمه های تکمیلی را بزودی برطرف کنیم و چتر حمایتی دولت در سراسر کشور گسترده است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا