خبر خوب اجتماعی: ساخت خطوط ۸ و ۱۱ مترو تهران بزودی عملیاتی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، مشارکت در ساخت این ۲ خط توسط شرکت‌های چینی و ایرانی جزو برنامه‌هایی بود که در سفر اخیر شهردار تهران به چین دنبال و برای انجام آن تفاهمنامه‌هایی منعقد شد.

وی گفت: درصد پیشرفت و آغاز عملیات خط ۱۱ مترو تهران به گونه‌ای است که ظرفیت تبدیل تفاهم‌نامه به قرارداد را طی ۲ ماه آینده دارد.

خبر خوب دیگر اینکه: ساخت توربوجت هواپیماهای ۲ و ۴ نفره در ایران

تا زمانی که خط اعتباری توسط دولت باز نشود یک شرکت چینی به همراه یک شرکت ایرانی که سابقه فعالیت در این حوزه را دارند کار را انجام می‌دهند.

هرمزی با بیان اینکه برای پیشبرد عملیات اجرایی خط ۱۱ شهرداری تهران از محل منابع غیرنقدی تامین اعتبار خواهد کرد، یادآور شد: بر اساس تفاهم صورت گرفته با سازندگان اولین پرداخت این طرح به مبلغ ۶ همت پس از پیشرفت پنج درصدی ساخت خط ۱۱ که شامل تجهیز کارگاه و ورود ماشین آلات لازم است، انجام خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره مسیر خط ۱۱ نیز توضیح داد: این خط از منطقه ۲۲ آغاز و با عبور از مناطق ۲۱، ۱۸ و ۱۹ به دولت آباد و افسریه می‌رسد.

اسم ماشین بدون نقطه + فهرست ماشین های ایرانی و خارجی بی نقطه

وی با اشاره به اینکه خط هشت مترو تهران نیز جزو خطوطی بود که بر اساس یک تفاهم‌نامه به احتمال زیاد با همراهی یکی از شرکت‌های خوشنام و فعال چینی در ایران ساخته خواهد شد، تاکید کرد: نقشه این خط از بالا به شکل حرف «C» انگلیسی است و به جز خط ۱۰ با تمامی خطوط مترو پایتخت تلاقی دارد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا