خبر خوب اقتصادی: تولید خودرو سواری در ۵ ماهه امسال 23 درصد رشد کرد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، امسال حدود ۴۵۶ هزار دستگاه انواع خودروی سواری در کشور تولید شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

تولید خودروی سواری نزدیک به ۸۵ درصد کل تولیدات خودروسازان را در پنج ماهه امسال به خود اختصاص داده است.

از ابتدای امسال تا پایان مردادماه ۵۳۶ هزار و ۹۰۳ دستگاه انواع خودرو در دو خودروساز بزرگ کشور و همچنین خودروسازان خصوصی تولید شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۲۲ هزار و ۲۷۵ دستگاه بوده است، رشد ۲۷ درصدی را روایت می‌کند.

خبر خوب دیگر اینکه: خلاصه ای از گزارش رئیس دولت به رهبری/ از کاهش بیکاری تا افزایش در تولیدات داخل

بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، در مردادماه امسال ۹۴ هزار و ۳۲ دستگاه انواع خودرو تولید شد. این آمار نسبت به مردادماه سال ۱۴۰۱ که ۸۲ هزار و ۲۷۰ دستگاه بود، حاکی از رشد ۱۴ درصدی است.

طبق این گزارش، در پنج ماه امسال، ۴۵۶ هزار و ۱۲۶ خودوری سواری (رشد ۲۳ درصدی)، ۶۱ هزار و ۹۹۹ خودروی وانت (رشد ۵۲ درصدی)، یک‌هزار و ۳۷۱ دستگاه خودروی ون (رشد ۷۰ درصدی)، ۴۴۹ دستگاه خودروی مینی بوس و میدل‌باس (رشد ۱۲ درصدی)، ۳۳۱ دستگاه اتوبوس (افت ۲۲ درصدی)،

و ۱۶ هزار و ۶۲۷ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده (رشد ۶۹ درصدی) در بخش خصوصی و دولتی تولید شده که در مجموع ۵۳۶ هزار و ۹۰۳ دستگاه انواع خودرو است.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

امسال ۱۱۲ هزار و ۶۳۹ هزار خودرو توسط بخش خصوصی تولید شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته (تولید ۶۳ هزار و ۳۹۹ دستگاه انواع خودرو)، رشد ۷۸ درصدی نشان می‌دهد.

سهم بخش خصوصی امسال حدود ۲۱ درصد از کل تولید خودرو در کشور بوده که این میزان در سال ۹۸ به میزان پنج درصد بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا