تا ۲۰ سال آینده مشکلی در پرداخت‌ حقوق‌ها نداریم

به گزارش امیدرسان؛ محمدرضا واعظ مهدوی در گفت‌وگویی با اشاره به افزایش شمار بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان اظهار کرد: در برنامه عملی که به وزیر رفاه دادیم تعهد کرده بودیم ۱۰۰ هزار بیمه شده جدید را تا پایان سال ۹۷ تحت پوشش ببریم که خوشبختانه از این عدد عبور کردیم و از ابتدای سال تا کنون ۱۵۰ هزار نفر را بیمه کردیم.

وی افزود: در صندوق بازنشستگی یک سوم حق بیمه را بیمه شده می پردازد و دوبرابر آن را دولت می‌دهد اما دولت معوقاتی در این زمینه دارد. باتوجه به افزایش شمار بیمه شدگان، در سال جاری ۴۰۰ میلیارد تومان حق بیمه وصل کردیم و مبلغ دوبرابری تعهد دولت به ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه مجموع بدهی دولت به بیش از ۱,۴۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که مربوط به پنج، شش سال اخیر است اظهار کرد: این مبالغ جزو تعهدات قطعی دولت است اما هنوز پرداخت نشده است.

واعظ مهدوی ادامه داد: طبیعتاً میزان پرداختی سرانه کمتر از مقدار مصوب است و پیش بینی ما این است که بدهی دولت افزایش می‌یابد. طبق تفاهمات همه این مبالغ جزو بدهی قطعی دولت تلقی و در فرصت مناسبی پرداخت می‌شود ولی مشکلاتی در نقدینگی وجود دارد.

وی با بیان اینکه مطالعات ما در حوزه اکچوئری نشان می‌دهد تا سال ۱۴۱۷ مشکلی در پرداخت‌ مستمری‌ها نخواهیم داشت گفت: این امر مشروط به آن است که تعهد جدیدی بر ما تحمیل نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا