رئیس ستاد محرومیت‌زدایی و توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور خبر داد؛ تشکیل استارتاپ‌های دانش‌آموزی

به گزارش پایگاه خبری امید رسان؛ علی آقامحمدی در افتتاحیه دومین نمایشگاه آبادیران با بیان اینکه در حوزه توانمندسازی، سرمایه گذاری‌های زیادی صورت گرفته است، گفت: برای اجرای گام دوم انقلاب نیاز به تحول داریم و برای تحقق آن نمی‌توانیم بدون جهش، حرکت کنیم.

وی افزود: در حال حاضر، کشور پنجره باز جمعیت ۲۵ ساله را در پیش رو دارد که همه سرمایه‌گذاری‌ها برای آنها انجام شده است و اگر از این فرصت بهره‌برداری نکنیم به سرعت با جمعیت پیر ۴۰ ساله مواجه خواهیم شد؛ از این رو اکنون بهترین امکان را از نظر نیروی انسانی داریم.

آقامحمدی با اشاره به سند ۱۴۰۴ با تاکید بر اینکه اجرای این سند در سال آینده به پایان می‌رسد، خاطرنشان کرد: سند ۱۴۳۰ را در دستور کار داریم ولی این سوال مطرح می‌شود که آیا ما برای تربیت نیروی جوان مسائلی چون هنر و ادبیات را مد نظر قرار داده‌ایم؟

رئیس ستاد محرومیت‌زدایی و توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور با تاکید بر اینکه زمان برای ما بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: براساس توافق‌نامه ای که با معاونت علمی منعقد کرده‌ایم طرحی ارائه شد که طی آن استارتاپ‌های دانش‌آموزی ایجاد می‌شود و از این مسیر دانش‌آموزان از ابتدا بر اساس علائق و استعدادهای خود در استارتاپ‌ها مشغول به فعالیت می‌شوند.

وی اضافه کرد: در این راستا اولین شتابدهنده‌ها را در استان‌های سیستان و بلوچستان، تهران و اصفهان را ایجاد کرده‌ایم تا دانش‌آموزان علاقه‌مند در این حوزه را مورد حمایت قرار دهند.

انتهای پیام/

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا