خبر خوب برای تهرانی ها؛ ۱۰۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان اتوبوسرانی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از ورود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس‌ جدید به ناوگان حمل و نقل پایتخت خبر داد.

مهدی علیزاده روز یکشنبه اظهار کرد: همزمان با صد و بیست و هفتمین پویش امید و افتخار شهرداری تهران، با پیگیری‌ها و مساعدت شهردار و مدیریت شهری، در مراسمی از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید شهر تهران رونمایی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس قراردادهای منعقد شده با خودروسازان داخلی با جدیت موضوع تحویل اتوبوس‌ها را برای افزایش ظرفیت خدمات‌رسانی ناوگان دنبال می‌کنیم، افزود: اتوبوس‌ها خریداری شده از محل قرارداد با ۲ شرکت موردنظر است که ۱۰۰ دستگاه آنها را فردا رونمایی خواهیم کرد.

علیزاده ادامه داد: این اتوبوس‌ها تک کابین و از نشان اسکانیا و کینگ‌لانگ بوده که با برنامه‌ریزی انجام شده پس از انجام مقدمات اولیه و نصب تجهیزات لازم، در خطوط پهنه شرقی و جنوب تهران به مردم شریف پایتخت خدمات‌رسانی می‌کنند.

نیاز تهران به بیش از هفت هزار دستگاه اتوبوس

علیزاده با تاکید بر اینکه تهران به بیش از هفت هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد، گفت: همه تلاش‌ها برای تحقق وعده‌های داده شده و رسیدن به تعداد ناوگان مورد نیاز شهر تهران خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: از ابتدای دوره مدیریت شهری فعلی تاکنون ۹۴۰ دستگاه اتوبوس نوسازی و ۴۵۶ دستگاه به طور کامل بازسازی شده است.

علاوه بر خرید دستگاه‌های جدید برای نوسازی ناوگان شهر تهران، تعمیرات و اورهال اتوبوس‌های فعال نیز به صورت مستمر در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود با تحقق قراردادهای بسته شده برای خرید اتوبوس‌های جدید، تحول بزرگی در ناوگان اتوبوسرانی و حمل و نقل شهر تهران رخ دهد.

ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران حدود چهار هزار اتوبوس فعال دارد که بخش عمده این اتوبوس‌ها فرسوده و نیاز به نوسازی دارد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا