خبر خوب برای تهرانی ها؛ سامانه برخط تاکسی‌ تا ۱۰ روز آینده فعال می‌شود

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: براساس وعده‌ داده شده سامانه برخط تاکسی‌های پایتخت در سازمان فاوا تا ۱۰ روز آینده فعال می‌شود.

محسن هرمزی روز سه شنبه در جلسه ۲۴۳ شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت اتوبوس‌های خطوط درون شهری پایتخت با بیان اینکه در یک ماه گذشته ۷۰ دستگاه اتوبوس جدید از عقاب افشان و ۴۴ دستگاه از اسنا دریافت شد و این روند هر هفته ادامه دارد، افزود: تعدادی اتوبوس از شرکت اسنا در هفته جاری شماره گذاری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۳۰ دستگاه اتوبوس دیگر با عقاب افشان و ۱۱۷ دستگاه اتوبوس نیز با اسنا قرارداد داریم، اظهار کرد: ۱۱۴دستگاه اتوبوس به قرارداد سه هزار دستگاه قبلی اضافه شده که هفته آینده ۱۰۰ دستگاه آن به خطوط اتوبوسرانی اضافه خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ضمانت نامه‌های قرارداد چین در بخش ساخت اتوبوس تحویل داده شده است، گفت: ۵۲ دستگاه از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس چینی برقی اکنون ساخته شده است.

۱۵۰ دستگاه تاکسی در حال ساخت است

هرمزی گفت: در بخش تاکسی‌ها نیز هفته آینده همکاران ما در تاکسیرانی از ۱۵۰ دستگاه تاکسی در حال ساخت بازدید کردند و در پارت اول ۳۰ دستگاه ون نیز تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه چهار هزار نفر تا پایان سال قبل برای اخذ تسهیلات معرفی شده‌اند، افزود: ۲۷۲ دستگاه تاکسی پایه گازسوز وارد شبکه تاکسیرانی شده و روز قبل هم ۲۰۰ دستگاه پلاک گذاری شده تحویل تاکسیرانان شد و ۸۰۰ دستگاه باقی مانده نیز تا پایان خردادماه تحویل داده می‌شود.

هرمزی اعلام کرد: در مجموع هزار و ۲۷۲ دستگاه تاکسی به ناوگان تاکسیرانی پایتخت طی مدت اخیر اضافه شده است، وزارت کشور نیز کار مهمی انجام داد و چهار مدل پیشنهادی را تایید کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه با ایران خودرو برای خدمات پس از فروش تاکسی‌های شهرداری به جمع بندی رسیده‌ایم، یادآور شد: توافق نامه‌هایی بین شهرداری و وزارت صمت انجام شده و با ایران خودرو پنج هزار دستگاه خودرو، با مدیران خودرو یک هزار دستگاه، با آرین ستاک ۲ هزار دستگاه و با کرمان موتور ۲ هزار دستگاه توافق صورت گرفته است.

عایدی ۲۰ میلیارد دلاری برقی‌سازی

هرمزی در ادامه افزود: شهرداری در کنار سایر نهادهای دولتی و خصوصی، این اقدامات را پیگیری کرد و اتفاق ویژه‌ای رقم خورد و بر اساس برآوردهای صورت گرفته برقی سازی در حوزه محیط زیست ۲۰ میلیارد دلار عایدی و منفعت دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در تولید، آموزش و مباحث فرهنگی و زیرساختی فضای کشور تغییر خواهد کرد، یادآور شد: با همت ویژه مدیران شهرداری و نگاه حمایتی اعضای شورا این اتفاق رقم خورده که آیندگان در مورد آن قضاوت خواهند کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در سال جاری خط ۶ و ۷ مترو تکمیل می‌شود و عملیات اجرایی در حال انجام است، گفت: همواره با موضوع نقدینگی مواجه هستیم و اوراق مشارکت معمولا در مرداد ماه دست ما را می‌گیرد.

وی افزود: ۲۲۱ متر حفاری خط ۱۰ مترو نیز انجام شده و مذاکرات خط ۹ نیز با همکاری بخش خصوصی با چین انجام شده و قرارداد آن در حال نهایی شدن است و در آینده نزدیک به سرعت عملیات آن اجرایی خواهد شد.

تحویل اولین رام قطار وارداتی تا پایان سال

هرمزی با بیان اینکه شماتیک قطار ساخته شده در چین آماده بازدید است و در تیرماه نمایندگانی از شرکت بهره برداری و وزارت کشور در چین از این قطار بازدید خواهند کرد، گفت: با این روند تا پایان سال اولین رام قطار تحویل کشور خواهد شد و هفت واگن بعدی نیز تا پایان سال ساخته و تحویل می شود.

وی افزود: در قرارداد ۱۱۳ دستگاه واگن ملی نیز در بخش بدنه به میزان ۹۶ درصد کار انجام شده است، قراردادهای بعدی با جهاد دانشگاهی، مپنا و دیگر بخش‌ها منعقد شده و پای کار آمده‌اند و از ۲۱ بدنه ۱۴ بدنه کامل ساخته شده و یک رام قطار در حال رنگ آمیزی است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا