نخستین فیلم بهبود پایتخت دومین فیلم پرفروش سال شد

 جدول سینمای ایران در سالی که گذشت شاهد ظهور و بروز فیلم‌هایی بود که شاید نتوانستند نظر مثبت منتقدین را جلب کنند اما تماماً گیشه را از آن خود کردند. هزارپا سال پیش به عنوان پرفروشترین فیلم تاریخ سینما شناخته شد و بعد از “مصادره” دومین فیلم پرفروش در سال ۹۷ شد.

فیلم سینمایی “مصادره” نخستین ساخته سینمایی “مهران احمدی” توانست با فروشی نزدیک به ۱۶ میلیارد تومان پرفروش‌ترین فیلم سینمایی بهار شود اما بعد از گذشت نیمه دوم سال دومین فیلم پرفروش هر دو فصل لقب گرفت. بوده و صدر جدول را در دست داشته باشد.

///////////////////////2 فروردین

حضور بازیگرانی همچون رضا عطاران، هومن سیدی، بابک حمیدیان، هادی کاظمی، میرطاهر مظلومی، مزدک میرعابدینی و مهران احمدی را می توان از دلایل موفقیت فیلم سینمایی مصادره در گیشه دانست.

مهران احمدی کارگردان فیلم سینمایی “مصادره” در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص تجربه اولین کارگردانی خود در عرصه سینما گفت: کارگردانی اتفاق بسیار سخت و عجیبی است. البته من تجربه کار با کارگردانان کار اولی بسیاری را داشته ام و همین باعث شده کمی تجربه داشته باشم اما با این وجود نمی شود از سختی های بسیار کار اولی بودن حرفی نزد.

///////////////////////2 فروردین

وی درباره ساخت آثار کمدی برای عامه مردم و دوری از کمدی سخیف ادامه داد:  من احترام خاصی برای سایر دوستان قائل هستم اما ما تمام سعی‌مان را کردیم تا یک کمدی شریف بسازیم. فیلمی که به هر قیمتی نخواهد مخاطب را به خنده وادار کرده و به سالن بکشاند. در هر صورت سینما یعنی جذب مخاطب و گاهاً ایجاد سرگرمی؛ اما باید در این مورد به شدت احتیاط کرد و فیلم خوب و سالم برای تماشاگر سینما ساخت.

مهران احمدی در مورد داستان فیلم مصادره از لحاظ تاریخی گفت: من سعی کردم کاملاً بی طرف در مورد تاریخ ایران نگاه کنم. من به عنوان یک انسان معمولی در نقطه ای ایستادم. فیلم مصادره به هیچ عنوان سیاسی نیست.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا