خبر خوب برای نخبگان: ظرفیت جذب سربازان فناور در شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، یکی از وظایف اصلی دستگاه های حاکمیتی توجه و حمایت از نخبگان و شرکت های دانش بنیان است. در این رابطه دولت سیزدهم اقدامات خوبی برای حمایت از این نخبگان داشته است. بعنوان مثال ظرفیت جذب سربازان فناور در شرکت های دانش بنیان افزایش پیدا نموده است.

بر این اساس امکان جذب نخبگان و جذب سربازان فناور در شرکت‌های دانش‌بنیان برای گذراندن دوره خدمت سربازی، یکی از تسهیلات. ویژه‌ای است که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای دانش‌بنیان‌ها و نخبگان فراهم کرده است. 

در بین انواع تسهیلات در نظر گرفته شده برای گذراندن دوره خدمت سربازی در شرکت‌های دانش‌بنیان، افراد کلیدی شاغل. در شرکت‌های دانش‌بنیان که زمان سربازی آن‌ها فرا می‌رسد، در صورت واجد شرایط بودن. می‌توانند از امکان گذراندن دوره سربازی در همان شرکت بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین قرص برای پسردار شدن/معرفی داروها و رژیم غذایی مخصوص

در هر سال تعدادی از افراد کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان برای گذراندن دوره خدمت سربازی در شرکت اقدام می‌کنند. روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی‌ و فناوری رئیس‌ جمهور خبر از افزایش. این ظرفیت به ۱۰ هزار نفر در سال با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح داد.

در خصوص این خبر خوب و امیدبخش باید دانشت که اعطای تسهیلات در موضوع سربازی برای. شرکت‌های دانش‌بنیان از سال ۱۳۹۷ با هدف حفظ نیروهای کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه ممکن است شرکت‌های دانش‌بنیان در مراحلی از کار تحقیق و توسعه. و یا تولید، نیاز مبرمی به برخی شاغلین کلیدی خود داشته باشند، این امکان فراهم شده است. که این افراد، خدمت سربازی خود را در همان شرکت بگذرانند و در جبهه دانش به کشور خدمت کنند.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا