طرح تولید پارچه ایربک خودرو برای نخستین بار بعد از انقلاب اسلامی

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع لاستیک با ماموریت تولید منسوج استخوانبندی تایر از جنس نایلون ۶ و ۶،۶ برای کلیه تایرهای سواری و باری، بزرگترین تولید کننده این محصولات در منطقه بوده و تنها کارخانه‌ای است که چرخه کامل فرآیند تولید نخ تایر را دارا می‌باشد.

با توجه به فرصت‌های بازار و ظرفیت‌های موجود، محصولات دیگری از قبیل فابریک منجید، فابریک تسمه نقاله، تور ماهیگیری، نخ یارن (BTY) و چیپس نیز در تولیدات این مجتمع قرار دارد. همچنین اخیرا موفق به تولید محصول جدید کامپوزیت صنعتی (GF) در مقیاس انبوه شده و در سبد محصولات این شرکت ثبت شده است.

این شرکت در قالب واحدهای پلیمریزاسیون، ریسندگی، تاب، بافت، آغشته سازی و با ارائه محصولات با کیفیت و رعایت اصول مشتری مداری سهم عمده بازار داخلی این محصولات را در اختیار داشته و علاوه بر آن در سابقه فعالیت خود صادرات به کشورهای آسیایی، اروپایی و آفرقای شمالی را هم در کارنامه خود دارد.

به گزارش امیدرسان، چند سال قبل بود که شرکت نخ تایر دارای مشکلات فراوانی بود و کمک رو به افول می‌رفت، اما با تغییرات انجام شده این شرکت جان تازه‌ای به خود گرفت و این روزها با تغییر رویه و تاکتیک‌ها و تولیدات خود توانسته خود را در عرصه تولید استان و کشور سرپا نگه دارد.

حسین صنعان بنیسی، مدیرعامل شرکت نخ تایر صبای زنجان وقت خود را در اختیار ما قرار می‌دهد و از تولیدات و برنامه‌های شرکت می‌گوید.

راه‌اندازی خط تولید سیم تایر در کشور

مدیرعامل شرکت نخ تایر صبای زنجان با بیان اینکه این شرکت به لطف خداوند و همت پرسنل خدوم خود روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد از عملیاتی شدن خط پایلوت تولید سیم تایر در شرکت نخ تایر صبای زنجان خبر داد و گفت: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده تجهیزات مورد نیاز خط تولید سیم تایر طراحی و ساخته شده و انشاالله ظرف یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. 

پایگاه خبری امیدرسان

به گزاش پایگاه خبری امیدرسان، وی با بیان اینکه اجرای این طرح یک انقلاب در صنعت تولید لاستیک کشور است، تاکید کرد: با توجه به تغییرات تدریجی در تکنولوژی صنعت تایر و روند رو به رشد تولید تایرهای رادیال، نسل جدید لاستیک‌های از جنس سیمی است و در آنها از مفتول سیمی برای استحکام دهی استفاده می‌شود.

نیاز کشور به ۲۵ هزار تن سیم تایر

وی ادامه داد: نیاز فعلی کشور حدودا ۲۵ هزار تن در سال است که در حال به صورت ۱۰۰ درصد وارداتی است، که در صورت راه‌اندازی و بهره‌برداری کار بسیار بزرگی در زنجیره تولید تایر کشور به وقوع خواهد پیوست.

صنعان اظهار داشت: شرکت نخ تایر صبای زنجان طرح تولید سیم تایر را به صورت پایلوت و آزمایشی تا یک ماه آینده عملیاتی خواهد کرد و در صورت موفق بودن طرح، مجوز تولید ۱۰ هزار تن سیم تایر در فاز نخست صادر می‌شود.

وی افزود: مطالعات بر روی این طرح سال‌هاست که توسط کارشناسان و مهندسان این شرکت انجام شده تا طرح مذکور با بیشترین بازدهی و کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح حدود ۷ میلیون یورو به صورت ارزی و ۵۰ میلیارد تومان به صورت سرماه‌گذاری ریالی در نظر گرفته شده است و زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر را نیز فراهم خواهد کرد.

خودکفایی ایران در تولید پارچه ایربک

مدیر عامل شرکت نخ تایر صبای زنجان از خود کفایی ایران در تولید پارچه ایربک خودرو تا سال آینده خبر داد و افزود: طرح تولید پارچه ایربک خودرو برای نخستین بار بعد از انقلاب با تلاش مهندسان داخلی و ایجاد تکنولوژی ساخت آن در شرکت نخ تایر صبای زنجان با کیفیت عالی امکان‌پذیر شده است.

صنعان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این بخش را بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان بر آورد کرد و ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا ۵ ماه آینده این طرح افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید، ضمنا این شرکت در حال حاضر ۳۰ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این طرح یک طرح ملی است و در حال حاضر فاز نخست تولید پارچه ایربک در شرکت نخ تایر صبای زنجان در حال اجرا است، افزود: این طرح در دو فاز در حال اجرا است و قرار داد تولید و تحویل ۵۰ هزار متر مربع پارچه ایربک با شرکت ایران خودرو انجام شده و تا کنون ۴۰ هزار مترمربع تحویل شده است.

بنابر گزارش امیدرسان، مدیر عامل شرکت نخ تایر صبای زنجان  با بیان اینکه مذاکراتی نیز با شرکت‌های خودرو سازی سایپا و چند شرکت دیگر نیز برای تامین پارچه ایربک مورد نیاز در حال انجام است، تصریح کرد: دستگاه‌ها و تجهیزات تکمیلی مورد نیاز برای تامین پارچه‌های پروژه تامین شده و در حال حمل به گمرک بوده که امیدواریم تا پایان سال کل طرح اجرایی شود.

وی تصریح کرد: عقد قرارداد این پروژه ملی در میز ۴ خودکفایی در وزارت صمت و در حضور وزیر محترم نهایی شده است.

پایگاه خبری امیدرسان

افتتاح طرح ملی تولید «چیفر» و «منیجید» در ۲۲ بهمن ماه 

صنعان از افتتاح طرح ملی تولید مواد اولیه پارچه مخصوص تسمه‌سازی به صورت صنعتی و غیر صنعتی «چیفر» و «منیجید» در ۲۲ بهمن ماه امسال خبر داد و افزود: اجرای طرح تولید مواد مورد نیاز پارچه‌های تسمه نقاله یکی از طرح‌های بزرگ ملی است که با سرمایه‌گذاری حدود ۱۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی ظرفیت تولید شرکت را یک هزار تن در سال اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح بزرگ بخش اعظمی از نیاز کشور در بخش تسمه‌سازی به ویژه نیاز شرکت‌های تسمه شاهین، دنا و سهند به یاری خداوند متعال تامین خواهد شد.

کسب رتبه نخست نخ تایر صبای زنجان در بخش فروش

مدیر عامل شرکت نخ تایر صبای زنجان در ادامه در مورد فروش تولیدات شرکت نخ تایر صبا نیز تصریح کرد: شرکت نخ تایر صبای زنجان در ارزیابی صورت گرفته در سازمان مدیرت صنعتی (IMI-100) از بین ۵۰۰ شرکت، موفق به کسب رتبه اول در بخش فروش به لحاظ شاخص فروش شد و در همایش (IMI-100)در سال ۱۳۹۸ گواهینامه مربوطه به این شرکت تعلق گرفت.

در پایان مدیر عامل نخ تایر صبا در سالی که مقام محترم ولایت به نام سال جهش تولید نامگذاری کرده‌اند، موفقیت‌های کسب شده در شرایط سخت تحریم را مرهون لطف خدواند متعال و حمایت سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و تلاش شبانه‌روزی خدوم شرکت عنوان داشت.

صنعان تعداد کارگران شرکت را بیش از ۶۰۰ نفر در سه شیفت کاری اعلام کرد و افزود: شرکت نخ تایر صبا به صورت اسمی ۱۷ هزار تن و عملیاتی حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن تولید به صورت سالانه دارد و محصول به شرکت‌های تولید لاستیک تحویل می دهد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

 انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا