درخشش آلبوم موسیقی هنرمندان ایرانی در آلمان

آیدین الفت مدیر مؤسسه «شهر صدای پارسیان» درباره فرآیند تولید آلبوم «صبح دم» گفت: کریستوفر فون دایلن سرپرست گروه آلمانی «شیلر» سال ۹۶ بود که به دعوت مصطفی کبیری در تهران برای اولین روی صحنه رفت و مجموعه کنسرت‌هایی را نیز در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار کرد. پس از برگزاری این مجموعه کنسرت‌ها بود که این گروه با توجه به استقبال خوب مخاطبان ایرانی تصمیم به تولید آلبومی با حضور هنرمندان ایرانی گرفت که خوشبختانه این اتفاق افتاد و آلبوم «صبح دم» با هنرنمایی تعدادی از آهنگسازان و هنرمندان فعال موسیقی کشورمان در استودیو شهر صدای پارسیان، ضبط و تولید شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه طبق آخرین اخباری که به دست آوردیم این آلبوم در یکی از جدول‌های آماری موسیقی کشور آلمان با عنوان German Album Charts توانسته عنوان بهترین آلبوم موسیقی را نیز کسب کند که این خبر برای جامعه هنری کشورمان می‌تواند دارای اهمیت ویژه‌ای باشد. به هر حال همین که یک اثر موسیقایی ضبط شده در ایران توانسته موردتوجه یک مجموعه موسیقایی در کشور آلمان قرار بگیرد برای ما اتفاق خوشایندی است که امیدوارم مقدمه خوبی برای سایر فعالیت‌های هنرمندان موسیقی کشورمان در عرصه‌های بین المللی باشد.

الفت درباره برخی جزئیات همکاری مشترک فون دایلن با هنرمندان ایرانی در پروژه «صبح دم» گفت: فون دایلن پس از اتمام تور کنسرت‌هایش در اروپا، مجدداً به ایران سفر کرد تا همکاری‌اش با هنرمندان ایرانی را برای ضبط جدیدترین آلبوم شیلر باعنوان «صبح دم» آغاز کند. در این آلبوم هنرمندانی همچون پیروز ارجمند، پویا سرایی، یلدا عباسی و نیلوفر پارسا حضور داشته و مهندسی ضبط آن در ایران بر عهده امید نیک بین بوده است. ضبط این قطعات هم به مدیریت بنده و در استودیو شهر صدا صورت گرفته است. این آلبوم تنها چند روز پس از پخش جهانی آن با استقبال هنردوستان مواجه شد و فون دایلن توانست در کمتر از یک هفته جایزه بهترین آلبوم موسیقی در آلمان را به خاطر آهنگسازی و تولید آن دریافت کند.

در این آلبوم علاوه بر حضور پیروز ارجمند، پویا سرایی، یلدا عباسی به عنوان نوازنده سازهای دف، نی، سنتور و دوتار خراسان، نیلوفر پارسا هنرپیشه سینما و تلویزیون نیز با دکلمه غزلی از حافظ با گروه آلمانی شیلر همکاری کرده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا