دادستان کل کشور: اجرای دقیق قانون جوانی جمعیت را از دستگاه‌های متولی مطالبه خواهیم کرد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، نشست شورای معاونین دادستانی کل کشور با حضور اعضا و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین موحدی برگزار شد.

در این نشست دادستان کل کشور با اشاره به متجاوز شناخته شدن رژیم بعث عراق در تجاوز به ایران گفت: ‌۱۸ آذرماه سالروز متجاوز شناخته شدن رژیم بعث عراق در تجاوز به ایران در شهریورماه سال ‌۱۳۵۹ توسط سازمان ملل متحد است.

وی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران دشمنان و مستکبران از هر راهی برای سرنگونی این نظام مقدس استفاده کردند که یکی از راه‌های آنها حمله نظامی به کشور بود. اگرچه این جنگ هشت سال طول کشید و نظام طاغوت خسارات فراوانی را به کشور عزیزمان وارد کرد اما نه تنها نتوانست به اهداف خود دست یابد بلکه با اعلام متجاوز بودن عراق در حمله به ایران باز هم حقانیت و شرافت ایران در عرصه بین المللی بر همگان آشکار گردید.

رژیم غاصب اسرائیل در سراشیبی سقوط و زوال قرار گرفته است

دادستان کل کشور با بیان اینکه پیش بینی امام راحل که فرمودند شاه رفتنی است ، صدام رفتنی است با نگاه نافذ و بصیرت مثال زدنی خویش پیروز نهایی این جنگ را ایران می دانستند گفت: همانگونه که امام راحل فرمودند ما در‏‎ ‎‏جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم.

وی به قرائت بخش‌هایی از منشور روحانیت حضرت امام خمینی (ره) پرداخت و گفت: امام راحل در بخشی از خود پیام خطاب به روحانیون و مراجع تقلید در سال ۱۳۶۷ می فرمایند: ما انقلاب‌مان را در جنگ به جهان صادر نموده‌ایم، ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده‌ایم، ما در جنگ، پرده از چهره تزویر جهان‌خواران کنار زدیم، ما در جنگ، دوستان و دشمنان‌مان را شناخته‌ایم، ما در جنگ به این نتیجه رسیده‌ایم که باید روی پای خودمان بایستیم، ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم، ما در جنگ ریشه‌های انقلاب پربار اسلامی‌مان را محکم کردیم، ما در جنگ به مردم جهان و خصوصاً مردم منطقه نشان دادیم که علیه تمامی قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها سالیان سال می‌توان مبارزه کرد، جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال خواهد داشت.

دیگر اینکه: گذار یا گزار کدام یک درست است؟

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی ادامه داد: امام خمینی (ره) نسبت به آینده رژیم صهیونیستی نیز معتقد به زوال و نابودی این رژیم و پیروزی فلسطین بودند که اکنون بیش از هر زمان دیگری این موضوع قابل درک و لمس می باشد که اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار گرفته و ان‌شاءالله به زودی شاهد نابودی کامل این رژیم منحوس خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع نظارت بر اجرای قانون اشاره کرد و گفت: قانون اساسی قوه قضاییه را مکلف به نظارت بر حسن اجرای قانون نموده است. از این رو دادستانی کل کشور نسبت به اجرای قانون از دستگاه‌های مختلف مطالبه‌گری خواهد کرد.

دادستان‌ها بر اجرای قانون سازمان پدافند غیرعامل نظارت داشته باشند

حجت الاسلام و المسلمین موحدی عنوان کرد: یکی از قوانینی که ما در دادستانی کل کشور بر اجرای درست و کامل آن نظارت خواهیم کرد قانون مرتبط با سازمان پدافند غیرعامل است.

دادستان کل کشور افزود: بسیاری از مسائل و موضوعات مرتبط با سازمان پدافند غیرعامل شمولیت عام داشته و به نوعی از مصادیق حقوق عامه می‌باشد. لذا از دادستان‌های سراسر کشور می‌خواهیم به صورت جدی اجرای این قانون را از دستگاه‌های مختلف مطالبه کرده تا همه آنها اقدامات پیشگیرانه این سازمان را در دستور کار خویش قرار دهند.

اجرای دقیق قانون جوانی جمعیت را از دستگاه‌های متولی مطالبه خواهیم کرد

وی نظارت بر اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی دیگر از نظارت‌های جدی ما، نظارت بر اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است. مقام معظم رهبری در جلسات و سخنرانی های مختلف نسبت به خطرات کاهش رشد جمعیت هشدارو انذار داشته‌اند و ما هم در این راستا اجرای کامل، درست و دقیق این قانون را از تمامی سازمان ها و نهادهای متولی مطالبه می‌کنیم.

اقدامات خوبی در راستای حمایت از جوانی جمعیت صورت گرفته است

حجت الاسلام و المسلمین موحدی با بیان اینکه در دادستانی کل اقدامات خوبی در راستای حمایت از جوانی جمعیت صورت گرفته است گفت: در این راستا از دادستان‌های سراسر کشور خواسته شده است ضمن نظارت بر حسن اجرای قانون، هماهنگی و تعامل مناسب را با دستگاه‌های مختلف جهت اجرای کامل قانون جوانی جمعیت داشته باشند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا