خبر خوب ورزشی: ۲ هزار پروژه نیمه‌ تمام ورزشی به بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، رئیس جمهور ایران صبح روز گذشته در مراسم تقدیر از مدال‌آوران ورزش ایران اعلام کرد: من امروز در ۲ سالگی دولت عرض می‌کنم که نزدیک به ۲ هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور به نتیجه رسیده و تعداد دیگری هنوز باقی و در دست اقدام است.

پروژه‌ها و سالن‌ها و مجموعه‌های نیمه‌تمام در شهر و روستا فراوان بوده که دو هزار از این طرح ها به نتیجه رسیده و حتما سایر طرح‌ها که تعدادشان زیاد هم است باید به نتیجه برسد.

تکمیل۲ هزار پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی توسط دولت مردمی در حالی است که بسیاری از کارشناسان باور دارند که کلنگ‌زنی‌ بدون توجه به تاریخ و زمان تکمیل پروژه‌های عمرانی یک از میراث‌های دولت‌ گذشته بود.

پروژه‌هایی که برخی مواقع بر حسب نیاز یک منطقه و در پاره‌ای از اوقات نیز در سال‌های پایانی دولت کلنگ‌زنی می‌شد اما بار مالی و اجرایی آن برای دولت سیزدهم باقی ماند.

نمونه این پروژه‌ها در مناطق مختلف و بخش‌های گوناگون زیاد و بخش ورزش نیز از آن بی‌نصیب نمانده است.

خبر خوب دیگر اینکه: برای نخستین بار پاداش قهرمانان نقداً پرداخت می‌ شود

میرهادی قره سیدرومیانی معاون حقوقی ، امور مجلس و هماهنگی استان های وزارت ورزش و جوانان اردیبهشت‌ماه سال جاری با اشاره به این پروژه‌ها گفت: دولت سیزدهم وارث حدود ۴۸۰۰ پروژه نیمه تمام در کشور بوده که برای تکمیل آنها حداقل بودجه ۵۰ همت (۵۰ هزار میلیارد تومان) لازم بود که با تورم جدید این رقم بیشتر هم شد.

اعلام تکمیل ۲ هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی یکی از مهمترین خبرهای روز ایران بود که می‌تواند سهم بسزایی در توسعه ورزش قهرمانی و همگانی داشته باشد. مهمتر از اعلام این خبر تامین بودجه لازم برای تکمیل این پروژه ها است که با شرایط اقتصادی کنونی کار راحتی به شمار نمی‌رود.

اگر سخنان معاون حقوقی وزارت ورزش را مبنای عملکرد دولت قرار دهیم باید گفت، دولت سیزدهم در ۲۴ ماه گذشته بیش از ۴۱ درصد از پروژه‌های نیمه‌تمام را به سرانجام رسانده تا جایی که می‌شود با استناد به آمار اعلام کرد متوسط تکمیل پروژه عمرانی بخش ورزش در دولت سیزدهم متوسط روزی ۲.۷ پروژه است که در نوع خود یک رکورد منحصر به فرد محسوب می‌شود.

اهمیت تکمیل این پروژه ها زمانی بیشتر خواهد شد که تکمیل این پروژه‌ها در سایه تحریم‌های یکجانبه غربی و نوسانات نرخ ارز بوده است نوساناتی که موجب شد تا در پاره‌ای از اوقات نرخ تورم بیش از محاسبه کارشناسان باشد.

خبر خوب دیگر اینکه: صادرات زعفران ۵۲ درصد رشد کرد

دولت سیزدهم در تکمیل این پروژه ها بدون توجه به مشکلات اقتصادی پیش رو گام های مهمی در زمینه ورزش برداشت.

اخبار تکمیل پروژه های ورزشی در دولت سیزدهم حکایت از آن دارد که تمرکز گرایی و توجه ویژه به یک منطقه جایی در تفکر دولت مردمی ندارد بلکه این دولت با راهبرد توسعه متوازن ورزشی در مناطق مختلف به دنبال بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های کشور در بخش زیرساختی و قهرمانی است.

البته تمام تمرکز دولت در بخش زیرساخت‌های ورزشی به تکمیل تنها ۲ هزار پروژه ختم نخواهد شد. بله ریاست جمهوری تاکید دارند که برای توسعه ورزش باید امکانات در شان ایران اسلامی بنا نهاده شود.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

آیت الله رئیسی پیش‌ از ظهر امروز با تاکید بر اینکه بنای ما بر این نیست که فقط کلنگ‌زنی را دنبال کنیم، اضافه کرد: البته من برای اینکه یک ورزشگاه آبرومند در شان و منزلت قهرمانان ملی که بتوانند میزبان میهمانان خارجی باشند و در تهران شکل بگیرد، کاملا موافق هستم و معتقدم باید این را دنبال کرد ولو اینکه هزینه داشته باشد، اما این نوعی سرمایه‌گذاری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا