خبر خوب ورزشی: مدال طلای کشتی جهان بر گردن میرزازاده

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، دیدارهای فینال و رده‌بندی چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت ۱۹:۳۰ جمعه شب در سالن اشتارک آره‌نا شهر بلگراد آغاز شد.

بعد از عنوان سومی پویا دادمرز در وزن وزن ۵۵ کیلوگرم و نقره مهمدی در ۸۲ کیلوگرم، امین میرزازاده با انگیزه فراوان پای به مبارزه فینال گذاشت.

حساس‌ترین دیدار فینال چهار وزن نخست را امین میرزازاده و رضا کایالپ از ترکیه برگزار کردند. غول ترکیه‌ای که چهار مدال طلای متوالی این وزن را در کارنامه دارد سال گذشته موفق به شکست میرزازاده شده بود و این دیدار برای نماینده ایران حکم انتقام از نابغه کشتی ترکیه داشت؛ این بار میرزازاده با ارائه یک مبارزه حساب شده و با نتیجه ۲ بر ۲ حریف خود را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

خبر خوب دیگر اینکه: برای نخستین بار پاداش قهرمانان نقداً پرداخت می‌ شود

کایالپ یک نقره و ۲ برنز المپیک، ۵ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز پیکارهای جهانی و ۱۰ طلا و یک نقره اروپا را در کارنامه دارد.

در سه دقیقه نخست فینال ۱۳۰ کیلوگرم، میرزازاده اخطار اول را دریافت کرد. در تایم بعدی دو حریف برای دادن اخطار به حریف پرکارتر ظاهر شدند و باز هم کایالپ موفق‌تر بود و داوران را مجاب کرد که اخطار دوم را باز هم یه ملی‌پوش ایرانی بدهند و ۲ بر صفر از نماینده کشورمان پیش افتاد.

اما این پایان کار نبود بلکه میرزازاده فرنگی‌کار اهل گتوند در استان خوزستان با ۲ یورش متوالی پای حریف ترک را از تشک خارج و به عنوان قهرمانی جهان رسید تا کایالپ ترک در نهایت مغلوب شیر پسر بختیاری ایران شود. میرزازاده اولین طلای جهانی خود را جشن گرفت. او در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۲ نقره گرفته بود.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

اولین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی ایران در سنگین وزن را علی‌اکبر یوسفی در جهانی سال ۲۰۲۱ کسب کرد.

میرزازاده با پیروزی مقابل کایالپ به طلسم شکست ناپذیری این فرنگی‌کار نامدار ترکیه‌ای برابر ایرانی‌ها را شکست که حدود ۱۵ سال همه سنگین وزن‌های کشورمان را شکست داده بود. تنها یکبار امیرعلی اکبری در سال ۲۰۱۳ و در نیمه نهایی قهرمانی جهان کایالپ را شکست داد که البته مدال طلای علی اکبری در آن سال بدلیل تست مثبت پس گرفته شد.

ایران از چهار وزن نخست موفق به کسب ۶۰ امتیاز شد و بعد از جمهوری آذربایجان در جایگاه دوم جدول رده‌بندی تیمی جهان قرار گرفت.

در سه وزن امروز نیز مهدی محسن‌نژاد در ۶۰ کیلوگرم و محمدهادی ساروی در ۹۷ کیلوگرم به دیدار. رده‌بندی راه یافتند. سددانیال سهرابی هم در وزن ۷۲ کیلوگرم حذف شد.

اسم ماشین بدون نقطه + فهرست ماشین های ایرانی و خارجی بی نقطه

فردا ایمان محمدی در ۶۳ کیلوگرم، محمدرضا گرایی در ۶۷ کیلوگرم و ناصر علیزاده در ۸۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خواهند رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا