خبر خوب فناوری: ۳.۵ میلیون پوشش فیبر نوری در یک سال اخیر ایجاد شده است

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه هیچ فناوری نمی تواند جای ارتباطات پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری را بگیرد، گفت: فقط در حدود یک سال گذشته بیش از ۳.۵ میلیون پوشش در پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها ایجاد شده است.

«عیسی زارع‌پور» در جلسه بررسی وضعیت پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای استان البرز که با حضور «مجتبی عبداللهی» استاندار این استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت و ضرورت این پروژه، تاکید کرد: پروژه ملی منازل و کسب و کارها، زیرساخت ارتباطات کشور را تا دهه‌های آینده تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه در قانون بودجه و لایحه برنامه هفتم توسعه نیز قید شده است، افزود: بر اساس همین قوانین، اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها برای وزارت ارتباطات و همه دستگاه ها تبدیل به تکلیف شده است.

خبر خوب دیگر اینکه: در ادامه مبارزه با جریانات فساد بیش از 120 میلیارد به بیت‌المال بازگشت

زارع‌پور با بیان اینکه عنوان می شود به جای این شبکه می توانیم از ارتباطات ماهواره ای استفاده کنیم، تصریح‌کرد: در آمریکا که ارتباطات ماهواره ای هم وجود دارد، کنگره این کشور برای توسعه فیبر نوری منازل آن مبلغی ۴۰ میلیارد دلار تصویب کرده است، زیرا هیچ فناوری نمی تواند جای ارتباطات پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری را بگیرد.

ایجاد ۳.۵ میلیون پوشش فیبر نوری در یک سال اخیر

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه پس از افتتاح فیبر نوری استان گلستان به پوشش پنج میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار رسیده ایم، گفت: این در حالی است که فقط در حدود یک سال گذشته بیش از ۳.۵ میلیون پوشش در پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه هماهنگی و همکاری دستگاه های سطح استان شرط موفقیت این پروژه است، تاکید کرد: اگر این هماهنگی و همکاری انجام شود، می‌توانیم در ۶ ماه آینده کل استان البرز را تحت پوشش این شبکه منازل و کسب وکارها قرار دهیم.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا