خبر خوب فرهنگی: پایان مرحله استقرار رتبه بندی معلمان / ۲۶ درصد از حقوق معلمان ناشی از رتبه بندی است

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان گفت:پس از بررسی اعتراضات معلمان، موضوع رتبه بندی در وضعیت مطلوبی قرار گرفت. با تشکر ویژه از رئیس جمهور محترم باید عنوان کنم که به زودی پایان مرحله استقرار رتبه بندی معلمان را اعلام خواهیم کرد. یعنی بررسی اعتراضات داوطلبان و معلمان و در ادامه اعمال اعتراضات وارده و در نهایت آغاز مرحله ارتقاء به زودی به پایان خواهد رسید.

وی در ادامه تاکید کرد: مرحله ارتقاء رتبه معلمان با دو تغییر مهم همراه خواهد بود. تغییر اول اصلاح آیین نامه رتبه بندی و دیگری ارائه طرح مسیر رشد معلمی که ضامن ارتقاء رتبه بندی و کیفیت آن خواهد بود.

خبر خوب دیگر اینکه: کاهش ۹ درصدی آمار سرقت در تهران

وزیر آموزش و پرورش در پایان درباره برنامه های آینده آموزش و پرورش برای بهبود معیشت معلمان عنوان کرد: موضوع رتبه بندی خدمت بزرگی به معیشت معلمان بوده است.

امروز بالغ بر ۲۶ درصد از حقوق معلمان ناشی از رتبه بندی است و این قول آقای رئیس جمهور بود که پس از یک دهه و نیم بالاخره اجرا شد.

در سال‌های آتی نیز برنامه های خوبی برای بهبود معیشت معلمان در قالب برنامه های عمومی دولت و تقویت بنیه رفاهی و اقتصادی معلمان در آموزش و پرورش بوسیله منابع این وزارت خانه خواهیم داشت که به زودی آن را اعلام خواهیم کرد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا