خبر خوب علمی: راه اندازی بزرگترین آزمایشگاه ملی هوش مصنوعی در ایران

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری از برنامه‌های این معاونت را راه‌اندازی بزرگترین آزمایشگاه ملی هوش مصنوعی در سطح خاورمیانه عنوان کرد و گفت: در این آزمایشگاه حداقل هزار نفر از بهترین محققان ایرانی جذب و پشتیبانی می‌شوند.

روح الله دهقانی فیروزآبادی در گفت و گویی در حاشیه دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: هوش مصنوعی یکی از موضوعاتی است که در گذشته کمتر مورد توجه بوده است و امروز باید خیلی جدی تر از گذشته باید به آن توجه کرد؛ حضرت آیت الله خامنه ای نیز ۲-۳ مرتبه توجه جدی نسبت به این موضوع داشته اند.

خبر خوب دیگر اینکه: بافق میزبان پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران می شود

وی با یادآوری اینکه امسال برنامه‌های جدی و متمرکزی در حوزه هوش مصنوعی داریم، افزود: یکی از بزرگ ترین برنامه‌ها، ایجاد آزمایشگاه ملی هوش مصنوعی در سطح خاورمیانه است که بتواند حداقل هزار نفر از بهترین محققان کشور را جذب و پشتیبانی کند.

رییس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: این آزمایشگاه با پردازنده‌ها، سیستم‌ها و ابزارهای مورد نیاز در هوش مصنوعی با ویژگی‌های خاص در سطح منطقه تجهیز می‌شود. در معاونت علمی ریاست جمهوری هم ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی راه اندازی شده است.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به این سوال که آیا نخبگان ایرانی همانند سایر حوزه‌ها این توانایی را در حوزه هوش مصنوعی دارند که حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند، گفت:

تجربه نشان می‌دهد که بچه‌های ما در حوزه‌های نرم افزاری توانمند تر هستند، شاید در حوزه سخت افزاری کمبود منابع داشته باشیم اما آنجا که با هوش آدم‌ها سر و کار داریم، از آنجا که نخبگان پرتوان و باهوشی داریم، بچه‌های ما اصولاً جلوتر هستند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا