خبر خوب علمی: به همت نخبگان ایرانی الکل‌ سنج تنفسی ثبت اختراع شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، رییس مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: الکل سنج تنفسی مرکز تحقیقات این سازمان پس از ۶ ماه کار تحقیقاتی و کارشناسی توسط نخبگان جوان این مرکز طراحی و ثبت اختراع شد.

محسن صابری در این باره گفت: ساخت و بومی‌سازی الکل سنج تنفسی که یکی از محصولات مورد استفاده در مراکز معاینات سازمان پزشکی قانونی کشور است. از اواخر سال گذشته آغاز شد و محققان جوان این مرکز موفق به تولید این دستگاه ظرف مدتی حدود ۶ ماه شدند.

پس از تولید محصول اولیه، تلاش‌های جدی برای ارتقای هرچه بیشتر آن در دستور کار قرار گرفت. در نتیجه این تلاش ها موفق به تولید نمونه الکل سنج تنفسی قابل رقابت با نمونه‌های خارجی و با ثبت کمی میزان الکل مصرفی با دقت بالا شدیم.

ساخت و تولید تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز سازمان پزشکی قانونی علاوه. بر تقویت روحیه خودباوری، صرفه جویی ارزی قابل توجهی را نیز به همراه دارد. به نحوی که بر اساس برآورد صورت گرفته هزینه صرف شده برای ساخت الکل سنج داخلی یک دوم نمونه خارجی است.

الکل‌سنج تنفسی مرکز تحقیقات علاوه بر پزشکی قانونی، برای پلیس نیز قابل استفاده است

وی با تأکید بر اینکه الکل سنج تنفسی مرکز تحقیقات علاوه بر پزشکی قانونی، برای پلیس نیز قابل استفاده است. گفت: پس از ثبت اختراع این محصول که به تازگی انجام شده‌است.

با دریافت سایر استانداردها و طی برخی مراحل تکمیلی تست، این محصول قابلیت تجاری سازی و تولید انبوه را خواهد داشت و می تواند در مراکز پزشکی قانونی و نیز پلیس راهور مورد استفاده قرار گیرد.

تاکید بر بومی سازی تجهیزات پزشکی

بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز پزشکی قانونی یکی از برنامه‌های اصلی مرکز تحقیقات است. گفت: مرکز تحقیقات با همت و پشتکار نخبگان و محققان جوان خود و با اتکا به روحیه خودباوری. ساخت و بومی سازی تجهیزات مورد نیاز پزشکی قانونی را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

در سال های اخیر موفق به ساخت و تولید برخی تجهیزات و مواد مصرفی پزشکی قانونی به ویژه در حوزه آزمایشگاهی شده است.

جهاد بومی سازی و ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز پزشکی قانونی تا رسیدن. به خودکفایی کامل در محصولات مورد نیاز سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه خواهد یافت.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا