خبر خوب اقتصادی: گاز رایگان و پاداش در انتظار مشترکان خوش‌ مصرف

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، مدیر هماهنگی امور گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: مشترکانی که بین ۱۰ تا ۳۵ درصد و در بازه زمانی ۱۶ آذر تا ۱۵ اسفند نسبت به دوره مشابه در سال قبل صرفه‌جویی کنند. نه تنها هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد، بلکه مبلغی نیز به عنوان پاداش صرفه‌جویی دریافت خواهند کرد.

مسلم رحمانی با بیان اینکه مشترکان خوش‌مصرف در آیین‌نامه جدید اصلاح تعرفه‌های گاز تشویق می‌شوند، افزود: در آیین‌نامه جدید، بحث پاداش خوش‌مصرفی، هم برای بخش خانگی و هم بخش‌های غیرخانگی از جمله صنایع و مشترکان عمده در نظر گرفته شده است.

خبر خوب دیگر اینکه: واگذاری حفاری ۳۵ حلقه چاه پارس‌ جنوبی به شرکت های ایرانی

تقسیم بندی پلکان های مصرفی

وی ادامه‌داد: الگوی مصرف به‌این گونه است که در سه پلکان نخست، مشترکان کم‌مصرف قرار دارند که حدود ۷۰ درصد مصارف به این پلکان تعلق دارد؛ پلکان‌های‌ بعدی به ترتیب، مشترکان با مصرف متوسط، پُرمصرف و بسیار پرمصرف خواهند بود، ضمن آن‌که دامنه مصرف نیز از ۷۵ مترمکعب به ۱۰۰ مترمکعب افزایش یافته است.

به گفته رحمانی، از ابتدای سال ۱۴۰۲ دامنه مصرف برای ۱۲ پله اشاره‌ شده ۱۰۰ مترمکعب خواهد بود؛ ضمن آن‌که با وجود افزایش دامنه مصرف، تعرفه‌ها هیچ تغییری نکرده است و همانند سال قبل اعمال می‌شود و فقط در پلکان ۱۱ و ۱۲، به ازای هر مترمکعب پنج و ۶ هزار تومان دریافت می‌شود.

خبر خوب دیگر اینکه: اگر مالیات نپردازند معامله خانه های خالی ممنوع می شود

مدیر هماهنگی امور گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در پایان، با بیان این‌که نزدیک‌به ۷۰ درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، گفت: تعداد مشترکان بسیار پرمصرف که بیش از سه برابر الگوی مصرف گاز مصرف می‌کنند، فقط کمتر از ۱.۳ درصد مشترکان را شامل می‌شود که از این مشترکان نیز تقاضا می‌شود تا با مدیریت مصرف، هم گازبهای کمتری پرداخت و هم با مصرف بهینه، به تامین پایدار گاز در روزهای سرد سال کمک کنند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا