خبر خوب اجتماعی: با پیگیری دادگستری کهگیلویه ۶۵ کارگر مجددا به کار مشغول شدند

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از بازگشت به کار ۶۵ کارگر با حمایت دادگستری استان در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

محبوب افراسیاب رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت: با حمایت دادگستری استان و ستاد قضایی و امنیت اقتصادی و رفع موانع تولید ۶۵ کارگر در سال ۱۴۰۲ به کار خود بازگشتند.

وی در ادامه گفت: ۲۵ نفر از این کارگران در کارخانه سیمان یاسوج مشغول به کار بودند که به واسطه‌ فرسودگی خط تولید، نیازمند تأمین اعتبار لازم به منظور تعمیر و تجهیز بود که در ستاد فوق با پرداخت ۱۵میلیارد تومان از طرف بانک صنعت و معدن، این کارگران مجدداً به کار گرفته شده‌اند. در این کارخانه جمعاً ۲۳۰ نفر کارگر مشغول به کارند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به حمایت این دادگستری از کارخانه تولیدی آجر دهدشت اشاره و گفت: این کارخانه یکی از قطب‌های اقتصادی در استان محسوب می‌شود که افراد زیادی در آن مشغول به کارند و به دلیل بدهی بانکی و عدم پرداخت هزینه گاز مصرفی، یکی از خطوط تولیدی آن در آستانه‌ی تعطیلی قرار گرفته بود.

افراسیاب افزود: با حمایت دادگستری استان بدهی بانکی این کارخانه استمهال و هزینه گاز مصرفی نیز تقسیط که ۲۵ نفر از کارگران آن مجدداً به محل کار خود برگشتند.

در کارخانه آجر دهشت ۲۰۰ نفر کارگر مشغول تولید هستند.

 رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به جلوگیری از تعطیلی کارخانه آب معدنی اشاره و اظهار کرد: این کارخانه دارای ۳۵ نفر کارگر می‌باشد و با توجه به وجود معارضات محلی در مورد کارخانه آب معدنی سپیدار دنا ۱۵ نفر از کارگران این واحد تولیدی در حال بیکار شدن از کار بودند.

با ورود دستگاه قضایی و پلیس پیشگیری، از معارضین تعهد کتبی مبنی بر عدم ایجاد مزاحمت برای کارخانه و کارگران، این تعداد دوباره به کار مشغول شدند و از تعطیل این واحد تولیدی ممانعت به عمل آمد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا