تصویب تعرفه‌های درمانی با توجه به تورم عمومی جامعه برای نخستین بار

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در گفتگوی رادیویی پوشش همگانی سلامت را شعار سازمان بهداشت جهانی در روز سلامت خواند و افزود: خوشبختانه با سیاست‌های وزارت بهداشت در یک سال و نیم اخیر، برای اولین بار تورم حوزه سلامت از تورم عمومی کشور پایین‌تر آمده است و تعرفه‌هایی که دولت امسال در نظر گرفت، برای نخستین بار تا ۱۰ درصد به دولت و ۱۳ درصد به بخش خصوصی اختصاص یافت و به گونه‌ای تنظیم شد که نسبت به تورم عمومی جامعه کاهش یافته است.

حریرچی در پاسخ به این سوال که آیا این روند برای وزارت بهداشت کسری بودجه به همراه نخواهد داشت، تصریح کرد: در سایر کشور‌ها نیز حوزه سلامت با محدودیت‌های بودجه‌ای مثل سایر حوزه‌ها مواجه است و ما باید کارایی و بهره وری داخل نظام سلامت را افزایش دهیم تا بتوانیم از محل منابع موجود، خدمات سلامت بیشتری را ارائه دهیم.

وی افزود: با بودجه‌ای که تصویب شد و با حمایت‌های اعمالی مجلس و دولت، ان شاالله سال آرامی را پیش رو خواهیم داشت، ولی با وجود افزایش خدمات مسکن و خوراک، مردم عموما دریافت خدمات آموزش و فرهنگ و سلامت را کاهش می‌دهند و ممکن است مردم اصلا خدمات را استفاده نکنند. همانطور که وزیر بهداشت تاکید کردند با توجه به مشکلات اقتصادی باید فعالیت هایمان را ادامه دهیم و به گونه‌ای مدیریت کنیم که در ارائه خدمات سلامت اختلالی ایجاد نشود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا