بهره‌برداری ازخط ۶ مترو با حضور روحانی در فروردین/ توافق حناچی با دولت درباره کارخانه سیمان‌ری

به گزارش امیدرسان؛ در پایان یکصد و سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی در تشریح مصوبات این جلسه، گفت‌: پیش از آغاز این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، جلسه هم اندیشی با حضور شهردار تهران داشتند که با توجه به طولانی شدن این جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران با تاخیر آغاز شد.

وی افزود: در ابتدای جلسه تذکراتی توسط اعضا شورای اسلامی شهر تهران مطرح شد و در ادامه‌ نامه اعتراض هیات تطبیق فرمانداری تهران در خصوص برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران  و ایرادات آن در دستور کار اعضا شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت که پس از بحث و بررسی و با توجه به اینکه نامه هیات تطبیق از زمان مقرر دیرتر به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده بود ، اعضای شورا بررسی آن را از دستور کار خود خارج کردند.

به گفته رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه‌ جلسه موضوع ۱۰ پلاک ثبتی مبنی بر تشخیص باغ بودن و یا نبودن ملک‌ ها توسط اعضای شورای اسلامی شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر یک از کمیسیون‌های  شورای اسلامی شهر تهران نظرات خود را مطرح کردند.

وی در ادامه‌  به طرح لایحه یکپارچه سازی امداد و نجات اشاره کرد و گفت‌: اعضای شورای اسلامی شهر تهران همچنین بررسی این لایحه را در دستور کار خود داشتند که با توجه به کامل نبودن آن رای به رد آن دادند.

هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود و در پاسخ به سوالی در خصوص جلسه هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر تهران با شهردار تهران، خاطر نشان کرد: در این جلسه موضوعات مختلفی از جمله راه‌اندازی بخشی از خط ۷ مترو تا ایستگاه میدان صنعت برای پایان سال جاری مطرح شد.

به گفته وی، در این جلسه راه‌اندازی بخشی از خط ۶ مترو نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که با توجه به قصد حضور رییس جمهور برای افتتاح این خط و به دلیل فشردگی برنامه‌شان تا پایان سال جاری، قرار شد بهره‌برداری رسمی از آن در فروردین سال آینده انجام شود، البته این خط به صورت غیر رسمی فعالیت خود را در سال جاری آغاز خواهد کرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص طرح موضوع استعفای سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از سمت خود، در جلسه هم اندیشی امروز ، بیان‌ کرد: در این جلسه چنین موضوعی مطرح نشده است.

وی همچنین در خصوص تعیین تکلیف کارخانه سیمان ری و اقدامات شهردار تهران درباره این کارخانه، خاطر نشان کرد: در جلسه هم اندیشی امروز (یکشنبه‌) موضوع سیمان ری واقع در منطقه   20 مورد بحث و بررسی قرار گرفت که با توجه به اینکه این کارخانه قدیمی است و در آن فعالیتی صورت نمی‌گیرد شهردار از توافق با دولت برای تبدیل این کارخانه به موزه صنعتی با عنوان “سیمان ری” خبر داد.

هاشمی ادامه‌ داد: شهردار تهران در خصوص انتصابات ۱۰۰ روزه خود گزارشی را ارائه کرد که در آن به انتصاب سرپرست برج میلاد و سازمان ورزش شهرداری تهران اشاره شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا