خبر خوب استقرار هیات بازرسی در فدراسیون فوتبال/ از عقد قراردادهای نامتعارف جلوگیری می شود

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، یکی از گلایه های عمومی مردم که اکنون به یک مطالبه. عمومی تبدیل شده است بحث قراردادهای فوتبالی از نوع نامتعارف است.

گلایه ای که کاملا به حق است و جامعه از قراردادهای نامتعارف و بعضا عجیب. و غریب در ورزش فوتبال که در اکثر مواقع از جیب بیت المال هم هزینه می شود شاکی هستند.

در این رابطه خبر خوب این است که سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود داشته. و استقرار هیات بازرسی در فدراسیون فوتبال را شاهد خواهیم بود.

لقمان کیاپاشا بازرس کل امور ورزش، سازمان بازرسی ضمن تاکید بر اهمیت نظارت فدراسیون فوتبال بر اجرای مقررات، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های. صادره در خصوص قرارداد‌های بازیکنان و کادر فنی باشگاه‌­ها گفت: یکی از مسائل مهم که همواره. با آغاز فصل نقل و انتقالات لیگ برای کلیه رشته‌های ورزشی بویژه فوتبال مطرح است. مسئله تعیین مبلغ قرارداد‌ها و افزایش بی رویه آن در قالب دستمزد و امتیاز (آفر- آپشن) به بازیکنان و مربیان است.

برخورد با قراردادهای نامتعارف فوتبالی

  • وی افزود: گزارش‌های واصله و بررسی‌های انجام گرفته بیانگر آن است که در فصل جاری لیگ برتر. باشگاه­‌ها بویژه باشگاه­‌های دولتی و صنعتی قرارداد‌های غیرمتعارف با بازیکنان. منعقد و نسبت به سنوات گذشته رشد چندین برابری داشته است. 

بازرس کل امور ورزش، جوانان و میراث فرهنگی سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: اگرچه موضوع رعایت سقف در قرارداد. بازیکنان و کادر فنی فوتبال در سال‌های قبل نیز مطرح بوده، ولی مدیران برخی از باشگاه‌ها با گنجاندن امتیازاتی. در متن قرارداد که بعضاً از وظایف اصلی بازیکن می‌باشد و بدین منظور به خدمت گرفته شده­، موجب کمرنگ کردن اثرات این تصمیمات شده‌اند.

وی درباره استقرار هیات بازرسی در فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به اینکه غالباً منابع مالی باشگاه‌های دولتی و صنعتی از بودجه عمومی تامین می­‌شود. و در صورتی که قرارداد‌ها به طور غیر متعارف افزایش یابد و آنان نتوانند به تعهدات خود در قبال قرارداد‌ها عمل کنند، زمینه طرح شکایت. طرف قرارداد را در مراجع مربوطه. فراهم و این باشگاه‌ها علاوه بر پرداخت اصل مبلغ قرارداد، به پرداخت جریمه‌های دیرکرد، هزینه دادرسی و… محکوم می‌شوند که با این وصف موجب ایجاد تعهدات مازاد بر اعتبار و نتیجه آن انباشت بدهی­‌ها و افزایش بار مالی خواهد بود.

خبر خوب از نظارت بر عملکرد پزشکان/ دریافت حق ویزیت به‌ صورت نقدی یا کارت به کارت مغایر قانون است

کیاپاشا در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد تعهدات مازاد بر اعتبار موجب هدر رفت بودجه عمومی و همچنین رقابت ناعادلانه. باشگاه‌های دولتی و صنعتی در جذب بازیکن در مقایسه با باشگاه‌های خصوصی می‌­شود. از این­رو بررسی قرارداد‌های یاد شده با توجه به بودجه باشگاه‌ها به منظور جلوگیری از عقد قرارداد‌های. نامتعارف ضرورت داشته و این امر در دستور کار این بازرسی امور قرار دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا