آغازجشن عیدی برای همه از امروز/عید با شادی محرومان زیباتر می‌شود

به روز‌های پایان سال که می‌رسیم خرج زندگی چند برابر می‌شود و در بین سرپرستان خانوار‌هایی که درآمد پایینی دارند نگرانی ایجاد می‌کند و همین امر باعث می‌شود نه تنها از آمدن عید خوشحال نباشند بلکه با شدت بیشتری درگیر مشکلات خود شوند.

در این روز‌ها خرید لباس و کفش و مایحتاج شب عید به دغدغه تامین نیاز‌های ضروری زندگی افزوده می‌شود. در این راستا کمیته امداد چند سالی است با هدف کمک به تامین نیاز‌های این قبل خانواده‌ها دست مهربانی شده برای رساندن کمک خیرین به دست هموطنانی که در تامین این موارد با مشکل رو به رو هستند.

جشن نیکوکاری توانسته در این چند ساله اقدامی مفید برای استقبال از سال نو انجام دهد. اما امسال با وجود رخ دادن مشکلات اقتصادی شاید بسیاری از این خانواده ناامید از رسیدن کمکی به در خانه‌های خود بودند، اما با این وجود این کمک‌ها تا به امروز کمتر که نشده است با رشدی ۴۱ درصدی هم مواجهه شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در این رابطه گفت: کمک‌های مردم در سال جاری با توجه به شرایط اقتصادی به محرومان شگفت انگیز بود. جشن نیکوکاری ۲۵ درصد از منابع را در سال برای کمک به محرومان تامین می‌کند. امسال تاکنون ۴۱ درصد رشد کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری را داشته ایم.

عسگریان افزود: هر ساله از نیمه دوم دی ماه اقدامات برای جشن نیکوکاری شروع می‌شود. ۱۵ و ۱۶ روز اصلی برگزاری جشن نیکوکاری است. نزدیک ۲۰ هزار مدرسه در فرآیند جشن نیکوکاری درگیر شده اند. کل منابع درآمدی معاونت توسعه مشارکت مردمی که توسط مردم اهدا شده است از ابتدای سال ۹۷ تا کنون ۳۴ درصد رشد نسبت به سال گذشته را تجربه کرده است در حالی که در سال گذشته با این موج گرانی‌ها رو به رو نبودیم.

وی در ادامه بیان کرد: مردم نیکوکار می‌توانند از طریق سایت کمیته امداد کمک‌های خود را ارسال کنند همچنین از طریق درگاه‌های نیکوکاری با شماره ۰۹۶۸۷۸۷ تماس بگیرند و *۸۷۸۷* با وارد کردن کد استان و در نهایت مربع به طور دقیق به استان مورد نظر خود کمک کنند.

کسانی که داوطلب شرکت در این امر خداپسندانه هستند می‌توانند با مراجعه به این لینک http://portal.emdad.ir/fa/servises/tarhhayehemayati/nikookari- از بین سه شیوه واریز وجه به شماره حساب۳۳۳۳ بانک ملی، واریز اینترنتی (انتقال مستقیم به درگاه بانکی و واریز وجه)، پرداخت از طرق USSD با شماره گیری # ۱* ۸۸۷۷ * کمک‌های نقدی خود را واریز کنند.

از سال ۱۳۶۹ هر سال در اسفند ماه و در آستانه عید نوروز و بهار طبیعت، مردم مهربان همزمان با آغاز هفته احسان و نیکوکاری در ۱۴ اسفند در همایشی عظیم که تبلور نوع دوستی، نیکوکاری و مهرورزی آنان است دست‌های پر محبت و عاطفه خویش را بر سر خانواده‌های نیازمند و کودکانشان می‌کشند.

امروز طراوت، میهمان دل‌های ماست تا غمی بزدایم از چهره افرادی که در کنار ما و شاید در همسایگی ما در انتظار بهار نیستند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا