آستان امامزاده طالب پاکدشت میزبان حجم انبوه مسافران نوروزی

مجتبی خاش معاون فرهنگی اوقاف پاکدشت در مورد موقعیت منطقه پاکدشت و حضور اقلیت‌های دینی متنوع در این منطقه و ویژه برنامه برای این هموطنان اظهار داشت: در ایام نوروز ما از اساتید مجرب حوزه علمیه قم بهره گرفته‌ایم تا باتوجه به موقعیت این منطقه در بحث برداران و خواهران در قالب طرح آرامش بهاری در ایام نوروز سوالات متنوع پاسخ داده شود.

وی ادامه داد: یکی از کار‌های خوب در عرصه فرهنگی در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه که در دستور کار قرار گرفته برپایی خیمه‌های معرفت بوده است، در بحث برپایی خیمه‌های معرفت غرفه‌های متنوع وجود دارد که می‌توان به غرفه وقف‌شناسی، طرح شبهات جدید و پاسخگویی به سوالات شرعی و خانوادگی اشاره کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف شهرستان پاکدشت خاطرنشان کرد: در شهرستان پاکدشت در منطقه فرون‌آباد اقلیت‌های دینی زیادی وجود دارد که ما علاوه بر کار‌های فرهنگی در اداره اوقاف این منطقه در مساجد خود شهرستان نیز سعی می‌کنیم با کمک ائمه جماعات ارتباط مستقیم با مردم برقرار کنیم و مسائل آن‌ها را مرتفع سازیم.

خاش ابراز داشت: کار فرهنگی برای اقلیت‌ها زمان‌بر است و ما نمی‌توانیم به صورت نقطه‌ای عمل کنیم، نگاه ما این است که باتوجه به اینکه مسیر جاده‌ای شهرستان پاکدشت دارای یک ویزگی ممتاز است می‌طلبد که کار فرهنگی بین جاده‌ای را به صورت متمرکز ادامه دهیم.

وی در خصوص میانگین مراجعین به خیمه‌های معرفت در ایام نوروز گفت: آماری که از حیث جمعیت مراجعین داریم میانگین روزی ۴۵۰هزار نفر در محور جاده امام رضا (ع) در حال تردد هستند که بیش از ۶۰درصد آن‌ها به بقعه امامزاده طالب (ع) مراجعه می‌کنند و از حیث امر خدماتی و مراجعه به خیمه‌های معرفت و پاسخگویی به سوالات و شبهات اتفاقات خوبی رقم می‌خورد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا