دستور دادستان کل کشور به دادستان تهران مبنی بر تشکیل پرونده برای جنایات رژیم صهیونیستی

تشکیل پرونده برای آمران، مباشران و مرتکبان جنایات رژیم صهیونیستی

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، در پی ادامه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین، حجت الاسلام و المسلمین موحدی دادستان کل کشور در نامه‌ای خطاب به علی صالحی دادستان تهران دستور تشکیل فوری پرونده برای آمران، مباشران و مرتکبان این جنایات را صادر نمود.

در بخشی از این نامه آمده است:

حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به مردم بی دفاع و بی پناه غزه با اقداماتی از قبیل کشتار هدفمند غیر نظامیان، تخریب گسترده اموال غیر نظامی، استفاده از سلاح‌های ممنوعه، انتقال اجباری مردم فلسطین از سرزمین مادری خود، محاصره کامل، حمله به بیمارستان‌ها و اماکن دینی و آموزشی که با هدف نابودسازی و کشتار وسیع بویژه زنان، کودکان و افراد سالخورده صورت می‌گیرد، از مصادیق بارز جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت و نسل زدایی می باشد و موجب تعهد کشورها به محاکمه آنان می‌‎گردد.

از اینرو به منظور تعقیب و مجازات سران جنایتکار رژیم اشغالگر صهیونیستی بدلیل ارتکاب جرائم مزبور و در راستای اجرای قانون مقابله با اقدامات خصمانه این رژیم علیه صلح و امنیت مصوب سال 1399 مجلس شورای اسلامی و با بهره مندی از سایر ظرفیت‌های قانونی کشور و همچنین عهدنامه ها و مقررات بین المللی ذی‌ربط که مورد پذیرش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند، ضروری است نسبت به تشکیل فوری پرونده برای آمران، مباشران و مرتکبان جنایات فوق اقدام لازم را مبذول نمائید.

خبر دیگر اینکه: تشریح جزئیات پرونده قتل داریوش مهرجویی از زبان رئیس کل دادگستری البرز

مضافاً، تشکیل پرونده هایی برای رسیدگی جنایات جنایتکاران رژیم صهیونیستی علیه ملت شریف ایران، از جمله از طریق ترور دانشمندان و سایر اقدامات تروریستی و خرابکارانه، مورد انتظار جدی می باشد.

دادستانی کل کشور مستنداً به ماده 290قانون آئین دادرسی کیفری و ماده 11 قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت پیگیری موضوع را وظیفه خود دانسته و از هر نوع مساعدت دریغ نخواهد کرد.

خاطرنشان می‌سازد این اقدامات با هدف مقابله با بی کیفرمانی جنایتکاران رژیم کودک کش و آپارتاید صهیونیستی و در چارچوب اصل مسئولیت کیفری فردی صورت می‌گیرد و به هیچ وجه به منزله شناسایی این رژیم متجاوز و اشغالگر تلقی نمی‌گردد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا