نامه دادستان کل کشور به وزیر راه در خصوص برخورد با کشف حجاب در هواپیما/ در صورت لازم برخورد قانونی صورت گیرد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، در پی وصول گزارشاتی در خصوص عدم رعایت قانون و کشف. حجاب توسط تعدادی از بانوان در داخل هواپیما، دادستان کل کشور در نامه ای خطاب به وزیر راه و شهرسازی. نسبت به انجام تکالیف قانونی توسط مسئولان مربوطه و الزام به رعایت موازین شرعی و قانونی توسط مسافرین و برخورد با قانون شکنان تذکر داد.

در بخشی از این نامه که در خصوص کشف حجاب در هواپیما است آمده:

… نظر به اینکه موضوع کشف حجاب در ملاء عام متأسفانه مدتی است در بین تعداد اندکی از بانوان رواج یافته. و طبق اطلاعات موثق بدخواهان و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی در ترویج آن. و هتک حرمت حکم قرآنی حجاب با برنامه ریزی تلاش دارند که به این امر منکر دامن بزنند.

بیشتر بخوانید: معاون دادستان کل کشور: با دریافت هرگونه وجه تحت عناوین نسخه خوانی و نسخه پیچی برخورد خواهد شد

با توجه به تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی کشف حجاب در معابر و انظار عمومی جرم انگاری و برای آن مجازات تعیین گردیده است. بنا بر گزارش های واصله بعضی از بانوان در داخل هواپیما خصوصاً پروازهای داخلی اقدام به کشف حجاب می کنند.

نامه دادستان کل کشور به وزیر راه در خصوص رعایت حجاب در هواپیما

بنابر تکلیف قانونی مندرج در ماده ۳۲ قانون هواپیمایی کشور(به شرح ذیل). فرمانده هواپیما (خلبان) به عنوان ضابط دادگستری تعریف و دارای وظایف و اختیاراتی است که موظف به تعقیب، توقیف و تحقیقات مقدماتی می باشد.

علیهذا مؤکداً به مسئولین مربوط شرکتهای هواپیمایی خصوصاً به خلبانان محترم ابلاغ شود با مشاهده مرتکبین ابتدا تذکر جدی به چنین افرادی داده شود. در صورت عدم توجه نسبت به وظایف قانونی خود اقدام لازم معمول دارند. بدیهی است دادستانی کل کشور آمادگی آموزش لازم را برای آنان اعلام می دارد.

باید دید و منتظر ماند که آبا کشف حجاب در هواپیما ادامه دار خواهد بود یا نه؟

بیشتر بخوانید: دادستانی کل کشور به موضوع ساخت وسازهای غیرقانونی ورود کرد

امیدرسان، رسانه امیدبخش

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا