۳ واحد صنعتی در شهرکی که ۲ متر زیر آب بود، افتتاح شد

رضا رحمانی در بازدید از شهرک صنعتی گلستان و بازگشایی سه واحد صنعتی، گفت: این شهرک تا چند روز پیش حدود دو متر زیر آب بود. امروز در این شهرک سه واحد آغاز به کار کردند و کارگران به کار بازگشتند.

وی افزود: طبق پیگیری ها تا چند روز آینده بیشتر واحدهای فاز یک و دو آغاز به کار می کنند. خدا را شاکریم که فعالیت، کار، شور و نشاط دوباره به شهرک صنعتی گلستان بازگشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در جلسات آتی دولت در مورد واحدها، شهرک ها و زیرساخت های صنعتی تصمیم گیری می شود، عنوان کرد: چیزی که اهمیت دارد این است که دولت به طور حتم در کنار تولیدگنندگان است و حداکثر توانش را برای جبران خسارت های وارده به این عزیزان به کار می گیرد.

رحمانی با بیان اینکه دولت در حوزه اصناف تسهیلات کم بهره و قرض الحسنه تا سقف ۴۵ میلیون تومان در نظر گرفته است، گفت: همین طور که دولت تا کنون در حوزه زندگی مردم، محصولات کشاورزی و صنوف مصوبات خوبی داشته است، برای صنایع هم مصوبات خوبی خواهد داشت.

وی ادامه داد: در حوزه واحدهای صنعتی با مباحث زیرساخت شهرک ها، ورودی، ساختمان ها، تجهیزات، محصولات تولیدی و … مواجه هستیم. البته میزان آسیب های وارده مشخص شده است و دولت هم مصوبات لازم را می دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سفر رییس جمهور به استان های سیل زده گفت: آنچه اهمیت دارد این است که دولت در کنار مردم است. بازدید رییس جمهور و حضور دیگر مسئولان به این دلیل است که مردم احساس کنند دولت در کنارشان است و همین طور تا پایان این بحران و تا زمانی که رونق به کسب و کارها بازگردد در کنارشان می ماند.

رحمانی در پایان عنوان کرد: قرار شد واحدهایی که امروز آغاز به کار کردند، روزهای تعطیل هم شیفت بگذارند تا تولیدشان به رونق بیفتد. این واحدها تولیدات خوبی دارند که توانسته بازار داخل و خارج را راضی کند و صادرات خوبی داشته باشند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا