گل ارزان شد/ هر شاخه گل رز ۱۲ هزار تومان

اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه گل به بازار وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به فراوانی تولید، گرمای هوا و رکود نسبی بازار، قیمت انواع گل نسبت به روز مادر ۴۰ درصد در بازار کاهش یافته است.

وی نرخ مصوب هر شاخه گل رز را ۱۲ هزار، شب بو ۵ تا ۸ هزار، لیلیوم ۵۰ هزار، ارکیده ۴۰ تا ۵۰ هزار، میخک دسته‌ای ۱۵ هزار و داودی دسته‌ای را ۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

شاهرخی نرخ هر گلدان سنبل را ۳۰ تا ۳۵ هزار و لاله را ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به آنکه ۵۰ درصد پیاز وارداتی سنبل گل نداد، از این رو تعدادی از باغداران متحمل زیان شدند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه افزایش قیمت گل در ایام نوروز را رد کرد و گفت: با توجه به فراوانی عرضه نسبت به تقاضا نوسان خاصی در بازار رخ نخواهد داد.

وی با اشاره به اینکه امکان نگهداری گل در انبار‌ها وجود ندارد، بیان کرد: علی رغم افزایش چند برابری قیمت مواد اولیه، اما در برخی موارد گل فروشان به سبب جلوگیری از ضایعات مجبورند با نرخ‌هایی کمتر از قیمت مصوب اقدام به عرضه گل در بازار کنند.

شاهرخی ادامه داد: با توجه به افزایش ۳ تا ۴ برابری قیمت مواد اولیه نظیر اسفنج، کاغذ، پیاز، رومان و… ناشی از نوسان ارز، نوسان قیمت گل نسبت به گذشته امری طبیعی است.

شاهرخی دریافت مبلغ جداگانه برای تزئین گل از سوی گل فروشی‌ها را تکذیب کرد و گفت: گل فروشی‌ها به هیچ عنوان برای تزئین مبلغی مازاد بر قیمت گل دریافت نمی‌کنند و تنها ممکن است به درخواست مشتری مبنی بر استفاده از برگ‌های مخصوص تزئین هزینه اضافه دریافت کنند که این امر کاملا طبیعی است.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: به افراد توصیه می‌شود که از مغازه‌های دارای مجوز گل خریداری کنند تا در صورت تخلف و گران فروشی و طرح شکایت به اتحادیه، امکان رسیدگی وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا