پرونده موسوم به چهل بازه مشهد تعیین تکلیف گردید/ صدور تمامی ۵ سند مالکیتی اراضی محل اختلاف

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان پس از ۲۰ سال بلاتکلیفی و با حضور و دستور دادستان کل کشور؛ پرونده موسوم به چهل بازه مشهد تعیین تکلیف گردید/ صدور تمامی ۵ سند مالکیتی اراضی محل اختلاف

در جریان سفر حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی به استان خراسان رضوی و بازدید از بخش‌های مختلف دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، از مسیل رودخانه چهل بازه و اراضی مجاور آن بازدید میدانی بعمل آورده و در جریان آخرین وضعیت منطقه و اراضی محل اختلاف قرار گرفت.

در این راستا پس از بازدید میدانی دادستان کل کشور، نشست تخصصی رسیدگی به پرونده مسن رودخانه چهل بازه و اراضی مجاور آن تشکیل و حل و فصل مسائل مرتبط با مالکیت اراضی فوق در دستور کار قرار گرفت.

در این نشست دادستان کل کشور با بیان اهمیت رعایت حقوق عامه و تاکید بر احقاق حقوق تمامی افراد، ضمن استماع مسائل و موضوعات مرتبط با پرونده، دستورات لازم را جهت اجرای احکام صادره نمود.

گفتنی است در جریان این نشست، دستورات لازم در خصوص صدور ۳ سند باقیمانده از ۵ سند مورد اختلاف صادر و به زودی اسناد مالکیت آنها در اختیار مالکان قرار خواهد گرفت.

در این نشست مقرر گردید:

1- با توجه به ضرورت حفظ کاربری اراضی مجاور مسیل چهل بازه که درطرح های متعدد جامع و تفصیلی شهر بر آن تأکید شده است نظر به ضرورت افزایش فضاهای خدماتی برای شهروندان و زائران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) و کارکرد مناسب رودپارک ایجاد شده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در کمیسیون ماده 5 قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری این امر را مدنظر قرار داده و پاسخگویی به طرح های احتمالی را براین محور در دستورکار خود قرار دهد.

2- همچنین در این نشست مقرر گردید کارگروهی متشکل از:

الف: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، ب: فرماندار شهرستان مشهد و رییس شورای تامین، ج: شهردار، د: رییس شورای اسلامی شهر، هـ: مدیرکل راه و شهرسازی استان، و: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یا نماینده تام الاختیار ایشان، ز: مدیرکل محترم ستاد اجرایی فرامین حضرت امام خمینی (ره)، ح: رییس هیات مدیره و مدیر عامل محترم شرکت تعاونی فلات توس؛

تشکیل و پس از ارائه اسناد و پیاده سازی اسناد در محل و با توجه به نوع کاربری تعیین شده برای اراضی مزبور نسبت به بررسی نحوه توافق با حفظ حقوق شهروندان و اولویت استمرار رودپارک احداثی، اقدام و بر این اساس با مالکین تعیین تکلیف صورت پذیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا