پذیرش دفترچه بیمه سیل‌زدگان در مناطق دیگر

در این نشست دکتر مصطفی جمالی به تشریح اقدامات «ستاد بحران سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت» در زمینه بحران سیل در کشور پرداخت و ضمن ابراز نگرانی از شرایط بحرانی استان خوزستان و همدردی با تمامی آسیب‌دیدگان این حادثه ناگوار، خواستار تسریع روند کمک‌رسانی سازمان‌های مردم نهاد سلامت به سیل‌زدگان و بازسازی زیرساخت‌های تخریب شده با همکاری خیّرین شد.

همچنین در این نشست، سازمان‌های مردم ‌نهاد سلامت نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای شناسایی بیماران تحت پوشش و نحوه خدمات‌رسانی را ارائه کردند.

بنابر اعلام وبدا، احمد بختیاری – دبیر سازمان مردم‌نهاد خانه نجات ایران و مسئول هماهنگی استقرار سازمان‌های مردم‌نهاد در مناطق سیل‌زده، به صورت مبسوط به وضعیت فعلی استان‌های دچار بحران و کمبودهای موجود، از جمله کمبود سرمایه اجتماعی و منابع مالی، اشاره کرد.

در ادامه این نشست نیز معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها از اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده از جمله رفع محدودیت عدم پذیرش دفترچه‌های بیمه درمانی بیماران در مناطق دیگر، تامین داروهای بیماران پیوندی و فاکتورهای خونی، ارائه طرح واحد سیار دندانپزشکی و دریافت خدمات درمانی اولیه تنها با ارائه کد ملی خبر داد.

گفتنی است در این نشست، نمایندگانی از معاونت‌های درمان و بهداشت، مراکز روابط عمومی و حراست وزارت‌ بهداشت، سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران و البرز حضور داشتند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا