وزیر کشور: کالا‌های مورد نیاز شب عید تامین شده است

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در شانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، پس از استماع گزارش دستگاههای مختلف از روند تأمین کالاهای اساسی، ضمن تأکید بر بر پیگیری مجدانه و مستمر مسائل کشور از سوی دولت، گفت: با توجه به گزارشهای دستگاههای متولی این حوزه، مشکلی در تأمین کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد و ذخیره کافی از تمام کالاها در انبارها موجود است.


وی در ادامه در خصوص کالاهای تنظیم بازار عید، اظهار کرد: گزارش استانها که از سوی استانداران ارائه شده است، نشان از تأمین بیش از ۹۵ درصد کالاهای موردنیاز دارد و البته مقرر شده است تا در فرصت باقیمانده همه موارد پیش‌بینی شده به صورت صد در صدی در استانها تأمین و ذخیره شود.


وزیر کشور در همین راستا بر اهمیت توجه به پراکندگی و میزان حضور مسافران در شهرهای مختلف کشور در ایام عید نوروز تاکید کرد و گفت: تأمین مایحتاج عید نوروز در استانها و شهرستان هایی که زائر یا گردشگر بیشتری دارند، به صورت ویژه مدنظر دستگاههای متولی قرار گیرد تا مسافران و اهالی این شهرها با مشکلی مواجه نشوند.


رحمانی فضلی همچنین با اشاره به هجمه ها و فضاسازی روانی رسانه های معاند در خصوص تأمین کالاهای اساسی در کشور گفت: این موضوع موجب بروز برخی نگرانی ها در جامعه شده است در حالی که همه دستگاههای کشور به جد موضوع تأمین کالاهای اساسی را پیگیری می کنند.

وی افزود: در این زمینه رسانه ها در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نقش بسزایی دارند و باید از طریق اطلاع رسانی، بیان شفاف و ارائه اطلاعات کافی از بخشهای مختلف متولی تهیه و تامین کالاهای اساسی در کشور، به مردم در خصوص سرشار بودن انبارهای سراسر کشور از این کالاها اطمینان خاطر دهیم که در این میان صداوسیما نقش بسزایی دارد.


رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در همین راستا به موضوع شکر و شایعات ایجاد شده پیرامون تأمین و توزیع این کالا، اشاره کرد و گفت: براساس گزارش جهاد کشاورزی درخصوص شکر، مشکلی در کشور وجود ندارد. موجودی انبارها کامل است، برداشت و تولید شکر در هفت تپه، با توجه به آغاز فصل برداشت، افزایش یافته است و همچنین مقادیری از این محصول از طریق واردات به کشور منتقل می شود.


رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در شانزدهمین جلسه این ستاد همچنین به موضوعات مطرح شده پیرامون بازار موبایل اشاره کرد و ضمن تاکید بر تبعیت از قانون و اجرای کامل قوانین و مقررات گفت: نحوه ورود موبایل به کشور و ریجستری و فروش این کالا باید تابع قوانین و مقررات باشد. با این حال برای اجرای این قوانین بایستی موعد زمانی تعیین شود و به فعالان این حوزه، چه تجار و چه مسافرانی که اقدام به آوردن گوشی تلفن همراه به کشور می کنند، فرصتی داده شود تا با قوانین تطبیق یابند و همچنین پیش بینی های لازم در این زمان مقرر انجام شود تا خدایی نکرده کسی در این میان ضرر نکند.


وی ادامه داد: وزارت خانه های امور اقتصاد و دارایی و همچنین صنعت، معدن و تجارت این موضوع را بررسی کرده و فرصتی به دستگاههای مرتبط برای تصمیم گیری نهایی در این راستا، داده شود تا پس از فراهم کردن مقدمات کار، بتوانیم قوانین این حوزه را به نحو احسن دنبال کنیم.


رحمانی فضلی در فراز دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پیش بینی های لازم برای سال ۹۸ انجام شده است، و با تاکید بر ضرورت توجه به فضاسازی و تلاشهای دشمن در القای وجود مشکلات در کشور گفت: باید در این حوزه دقت کافی داشته باشیم تا تحت تاثیر القائات و برخی از موضوعاتی که به صورت شایع دنبال می شود، قرار نگیریم، همه دستگاههای اجرایی و سازمانهای مختلف با تمام قوا در حال پیگیری امور هستند و مطمئناً پیش بینی های لازم برای سال آینده انجام شده و آمادگی کافی در همه زمینه ها داریم.


وزیر کشور همچنین ابزار امیدواری کرد: مردم عزیز ایران و رسانه های کشور در مقابله با شایعات و القائات منفی ای که از سوی رسانه های خارجی در حال انتشار است، همانند گذشته با بصیرت و همکاری بیشتر بایستند تا سال جدید را با به راحتی و با آسودگی و آرامش آغاز و سپری کنیم.


گفتنی است؛ در این جلسه گزارشی از نشست روسای کارگروه های ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با رئیس این ستاد ارائه شد و ضمن بررسی و آسیب شناسی جلسات پیشین این ستاد بر پیگیری و اجرای دقیق مصوبات از سوی دستگاههای عضو تاکید گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا