وزیر اقتصاد: امیرآباد سومین بندر تامین کالای اساسی کشور است

وزیر اقتصاد: امیرآباد سومین بندر تامین کالای اساسی کشور است

به گزارش پایگاه خبری امید رسان، سید احسان خاندوزی که رئیس جمهور را در در دوم سفر استانی به مازندران همراهی می کند، روز جمعه در جریان بازید از کارخانه بهپاک بهشهر گفت:

در طول 2سال گذشته و در راستای دیپلماسی اقتصادی دولت مردمی سیزدهم با کشورهای همسایه حاشیه دریای خزر، بنادر شمالی کشور سهم بالایی در تامین کالای اساسی پیدا کردند.

 وی نظر داد: واحد تولیدی بهپاک بهشهر به عنوان قدیمی ترین مجموعه صنعتی شرق مازندران، نیازمند حلقه های تکمیلی و ارزش زیادی است.

 وزیر امور اقتصادی  و دارایی گفت: شرکت تولیدی بهپاک بهشهر نشان داد که توان بالایی دارد و برای اینکه این ظرفیت فنی برای تمام ماه های سال تامین شود، نیازمند سرمایه در گردش است.

خاندوزی گفت: مانعی در مقررات ابلاغی وجود داشت که با کمک و مجوز بانک، کار تامین اعتبار به عنوان سرمایه در گردش برای واحد تولیدی شرکت بهپاک بهشهردر حال انجام می باشد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسیروز پنجشنبه گذشته  همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در مورد سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره برداری از طرح های جدید نهضت ملی مسکن، تعدادی طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی 500 هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین  حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه های سفر رئیس دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفراهای استانی است.

اولین سفر آیت الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و با اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران 20 اسفند 1400 انجام شد؛ 

به علاوه  بر دیدار با گروه مختلف مردم و بازید از برخی طرح های زیرساختی، بهره برداری از چند طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه های نیمه کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن 176 مصوبه برای اجرای طرح های گوناگون با مجموع اعتبار مصوب بیش از 177 هزار و 898 میلیارد ریال بود.

از پایان سال 1400 تا الان اضافه بر 126هزار و 415 میلیارد ريال اعتبار به طرح هایی که مصوب شده، اولین سفر رئیس جمهور به مازندران اختصاص یافته که معادل 71 درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده  توسط دستگاهی اجرایی و استاندار مازندران، در کل 176 مصوبه سفر نخست رئیس جمهور به مازندران 78 مصوبه کامل است، در 89 مصوبه اجرایی می شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی بر حسب برنامه در حال انجام است و اجرای 9 مصوبه هم در حال پیگیری است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا