ورود سامانه بارشی به کشور

به گزارش امیدرسان؛ احد وظیفه در گفت‌ و گویی در مورد آخرین وضعیت آب و هوای کشوراظهارکرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی امروز(۱۶ اسفند ماه) برای مناطقی از شرق، جنوب شرق و شمال شرق بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بعد از ظهر با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور بارش در این مناطق و سواحل غربی دریای خزر آغاز می‌شود،گفت: فردا (۱۷ اسفندماه) فعالیت این سامانه به دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، شمال وشرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و شمال اصفهان و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، قم و سمنان گسترش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از بعد از ظهر امروز(۱۶اسفندماه) از فعالیت سامانه در شمال غرب کاسته و بارش‌ها در شرق سواحل دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق کشور نیز آغاز می‌شود،اظهارکرد: شدت بارش‌های این روز در استان قم، جنوب تهران، کرمانشاه، شمال لرستان و گیلان پیش‌بینی می‌شود. شنبه (۱۸ اسفندماه) این سامانه به جز مناطق غربی و جنوبی کشور در سایر مناطق فعال است.

وظیفه با بیان اینکه شدت بارش‌های روز شنبه (۱۸اسفندماه) در شرق استان یزد و غرب استان خراسان جنوبی همراه با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود،گفت: بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود که سبب کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها می‌شود. یکشنبه فعالیت این سامانه در نوار شرقی کشور سبب بارش‌های پراکنده شده و بعد از ظهر از کشور خارج می‌شود.

به گفته وی در روز جمعه (۱۷ اسفندماه) به دلیل وزش باد شدید در استان خوزستان خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: امروز (۱۶ اسفندماه) مرکز و غرب خلیج فارس و جمعه (۱۷ اسفندماه) شرق خلیج فارس و بعد از ظهر جمعه و صبح شنبه (۱۸ اسفندماه) مرکز و غرب سواحل دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود. روز جمعه و شنبه در نیمه غربی کشور و یکشنبه در نیمه شرقی کشور کاهش موقتی دما در حدود ۴ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه درباره وضعیت آب و هوای تهران گفت: وضعیت هوای تهران فردا (۱۷ اسفندماه) کمی تا قسمتی ابری،به‌تدریج همراه با افزایش ابر و وزش باد در بعضی ساعات بارش باران پیش‌بینی می‌شود و کمینه دمای تهران ٧  و بیشینه آن ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا