خبر خوب به مردم عسلویه: ورود دادستانی کل کشور به تعیین تکلیف زمین‌های موات عسلویه

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، جلسه تعیین تکلیف زمین‌های موات عسلویه با حضور معاون دادستان کل. رئیس دادگستری بوشهر و رئیس سازمان امور اراضی کشور برگزار شد.

در این جلسه موضوع تعیین تکلیف زمین های موات عسلویه. و تعیین دقیق میزان اراضی کشاورزی، اراضی سنددار، اراضی موات و اراضی اشخاص حقیقی و حقوقی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رعایت عدالت هدف اصلی است

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در این جلسه با اشاره به سابقه آراء صادره. از سوی هیات ۷ نفره و هیات تجدیدنظر در خصوص واگذاری اراضی موات اظهار کرد: دستگاه قضایی و دادستانی کل کشور تمام تلاش. خود را به کار خواهد بست تا هرچه سریعتر اراضی موات عسلویه تعیین تکلیف گردد. آنچه که ما بر آن اهتمام داریم این است که در این تعیین تکلیف هیچ حقی از مردم و نیز. حقوق عمومی بیت المال تضییع نگردد.

وی گفت: با توجه به مباحث مطرح شده آنچه که اکنون وجود دارد. اختلاف نظر در مالکیت قطعاتی از اراضی مذکور توسط اشخاص حقیقی و حقوقی است. مسلم است که برای ما رعایت قانون و اجرای عدالت مهمترین موضوع است.

خبر خوب از معاون دادستان کل: با دریافت هرگونه وجه تحت عناوین نسخه خوانی و نسخه پیچی برخورد خواهد شد

دادستان کل کشور با بیان اینکه معتقد هستیم هرچه سریعتر باید اراضی موات عسلویه سر و سامان یابد گفت: احقاق حقوق عامه از جمله تکالیف دادستانی کل می باشد و تلاش خواهیم کرد. با رعایت حقوق قانونی کلیه اشخاص دخیل در موضوع اتخاذ تصمیم نموده و هرچه سریعتر اسناد مالکیت صادر شود.

گفتنی است در این جلسه مقرر گردید هیاتی متشکل از دادگستری کل استان بوشهر، سازمان امور اراضی. سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان ثبت اسناد و املاک. و با مدیریت و نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی کل تشکیل. و نسبت به تعیین تکلیف اراضی موات عسلویه حداکثر ظرف مدت سه ماه اقدام نماید.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا