هیات مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف در دادستانی کل کشور تشکیل شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، جلسه هفتگی شورای معاونین دادستانی کل، صبح امروز شنبه 27 آبان ماه با حضور تمامی اعضا و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین موحدی برگزار شد.

در این جلسه دادستان کل کشور با اشاره به بازدید اخیر خود از پارکینگ خودروهای توقیفی و انبار اداره کل اموال تملیکی مشهد مقدس گفت: با توجه به وضعیت نابسامانی که پارکینگ‌ها و انبارهای کشور در سالیان گذشته به خود گرفته لازم است بازرسی و بازدیدها از این مراکز با جدیت دنبال شده و ساماندهی آنها دنبال گردد.

وی گفت: در بررسی های میدانی می بینیم که تعدادی از خودروها کاملا مستهلک شده و کارکرد خود را از دست داده اند که یکی از دلایل این موضوع نبود توقفگاه های استاندارد و مسقف می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی ادامه داد: وضعیت تمامی این خودرو و موتورهای توقیفی یکسان و شبیه به یکدیگر نیست. برخی پرونده باز دارند، برخی دارای پرونده های حقوقی بوده و برخی ممکن است سرقتی باشند. لذا هرکدام را به نحو مناسبی باید با یک سرعت عمل مناسب تعیین تکلیف نمود.

خبر خوب دیگر اینکه: پرونده موسوم به چهل بازه مشهد تعیین تکلیف گردید

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: بر اساس بازدیدهای میدانی خود و گزارش واصله از همکاران سراسر کشور، وضعیت پارکینگ خودروهای توقیفی و انبارهای سازمان اموال تملیکی نسبت به گذشته به نحو قابل قبولی بهبود یافته است. البته در برخی استان ها وضعیت همچنان نامناسب بوده و باید روند بازدیدها و سرکشی ها ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی افزود: در حال حاضر تعیین تکلیف اموال و کالاهای دپو شده در انبارها و ساماندهی وسائل نقلیه در توقفگاه‌ها از برنامه های جدی دادستانی کل است و در چارچوب قانون و مقررات موضوع را پیگیری و از دستگاه های متولی نیز مطالبه گری خواهیم کرد.

وی در ادامه از تشکیل “هیات مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف” در دادستانی کل کشور خبر داد و گفت: یکی از گلایه هایی که مردم به ما دارند موضوع جمع آوری و انباشت اقلام و لوازم مختلف توسط ماموران شهرداری است.

دادستان کل کشور با انتقاد از شیوه و روش جمع آوری و نگهداشت کالاهای ضبط شده گفت: در اکثر موارد اقلامی همچون ابزار آلات و مصالح ساختمانی که توسط ماموران شهرداری جمع آوری و ضبط می گردد بدون ثبت مشخصات دقیق لوازم و مالک آن می باشد و صاحبان آنها پس از مراجعه برای دریافت به نتیجه ای نمی رسند.

خبر خوب دیگر اینکه: افتتاح مدرن‌ ترین فرودگاه کشور پس از ۱۱ سال در کیش

حجت الاسلام والمسلمین موحدی با بیان اینکه این اقدامات موجب نارضایتی مردم می شود گفت: بر همین اساس و با هدف تعیین تکلیف این قبیل موارد و نیز ساماندهی انبارهای بنادر، گمرکات، سازمان اموال تملیکی و همچنین پارکینگ‌های خودروهای توقیفی هیات پیگیری تعیین تکلیف اموال بلاتکلیف در دادستانی کل کشور شکل خواهد گرفت.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا