مهارت آموزی کارکنان وظیفه در سال ۹۸ اوج می‌گیرد

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح اظهار کرد: توانمندسازی و مهارت آموزی به سربازان یکی از مهمترین برنامه‌های ستاد کل نیرو‌های مسلح است که برای سال ۹۸ شعار ورود سرباز، خروج سرباز ماهر و ۵ شعار ارتقای کمیت، کیفیت، تنوع، اشتغال و توسعه مهارت‌های عمومی انتخاب کردیم.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان این که در سال ۹۶ زیر ساخت‌ها برای اجرای این طرح آماده و تفاهم نامه‌هایی نیز تدوین شد افزود: در این راستا آموزش به صد هزار سرباز در سال ۹۶ هدف گذاری شد. در سال ۹۷ نیز آموزش به ۲۰۰ هزار سرباز در دستور کار قرار گرفت و برای سال آینده برنامه ریزی ویژه‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی، با بیان این که در سال ۹۷ با حضور بیش از ۱۶۰ هزار سرباز دو مرحله آزمون ادواری مهارت آموزی برگزار شد، افزود: در مجموع ۱۲۵ هزار نفر در کارگاه‌های مهارت آموزی شرکت کردند که از این میان وزارت جهاد کشاورزی، به ۲۳ هزار نفر، وزارت ورزش و جوانان به ۱۵ هزار نفر، وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات به ۵ هزار نفر، هلال احمر به دو هزار و ۵۰۰ نفر و … آموزش دادند که گواهی پایان دوره به این سربازان داده شد.

سردار کمالی با بیان اینکه در سال ۹۸ مهارت آموزی به سربازان اوج می‌گیرد، تاکید کرد: برابر توافقات انجام شده وزارت کار و سازمان فنی و حرفه‌ای به ۱۲۰ هزار سرباز، وزارت کشاورزی به ۳۰ هزار سرباز، وزارت ورزش و جوانان ۴۰ هزار نفر، وزارت ارتباطات ۳۰ هزار سرباز و مهارت‌های دینی فرهنگی ۲۰ هزار نفر آموزش خواهند داد و جزو برنامه‌های ما هست.

وی در رابطه با این که آیا سربازان تنها می‌توانند یک مهارت را فرا بگیرند؟ گفت: آموزش‌های هلال احمر و عقیدتی به سربازانی که دیگر مهارت‌ها را فراگرفته باشند نیز می‌تواند ارائه شود، بنابراین محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره‌این که چه تفاوتی میان سربازی که این مهارت‌ها را کسب کرده و دیگر سربازان در پایان خدمت وجود دارد؟ بیان کرد: علاوه بر اینکه گواهی نامه‌هایی که به این سربازان اعطا می‌شود گواهی‌نامه‌های معتبری است، در مسائلی همچون اشتغال نیز این سربازان وضعیت بهتری خواهند داشت.

سردار کمالی ادامه داد: چرا که برابر توافقات انجام شده از سال آینده برای سربازانی که دوره‌های مهارت آموزی را طی کرده‌اند تسهیلات بانکی نیز در نظر گرفته خواهد شد، ضمن این که با توجه به مهارتی که دارند طبیعتاً در اولویت استخدام نیز قرار خواهند گرفت.

وی بیان کرد: همچنین آموزش‌های ارائه شده به این سربازان از نوع خود اشتغالی است و آنان می‌توانند کسب و کار‌هایی را با تسهیلات بانکی که گفته شده به راه بیاندازند.

سردار کمالی ادامه داد: ضمن این که دوران خدمت سربازی این افراد نیز همراه با کسب یک مهارت طی می‌شود که به نظر نمی‌رسد کسی از آموزش خوشش نیاید.

کمالی درباره سربازانی که دارای مهارت خاص بوده یا قبل از آغاز دوره سربازی مهارتی را کسب کرده باشند نیز گفت: برای این دسته از سربازان نیز مشوق‌هایی وجود دارد که تعیین محل خدمت، تعیین شهر محل خدمت، ارتقاء درجه، اولویت در مرخصی و اخذ امریه و … جزو آن است و جزییات بیشتر آن نیز اعلام خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح بیان کرد: تمامی این اقدامات در راستای خوشایند سازی سربازی و بهبود کیفیت دوره خدمت سربازی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا