طرح “مهندسی بهداشت محیط” در سلامت نوروزی آغاز شد + جزییات

سید غلامرضا غلامی درباره جزئیات برنامه نوروزی وزارت بهداشت برای بازرسی اماکن عمومی، رستوران‌ها و … اظهار کرد: برنامه “مهندسی بهداشت محیط” در سلامت نوروزی از امروز (دوشنبه) ۲۰ اسفند ماه با دستور مقام عالی وزارت بهداشت در سراسر کشور آغاز می‌شود و تا ۲۰ فروردین ماه تا مدت یک ماه ادامه‌ دارد. امروز مانور نوروزی این طرح را با حضور سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی آغاز می‌کنیم و این مانور به طور همزمان در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی  در ادامه، افزود: در روزهای تعطیل نوروز حدود هزار تیم عملیاتی سیار در اختیار داریم که اماکن مختلف را مورد بازرسی قرار می‌دهند. همچنین در روزهای اداری ۳هزار تیم بازرسی داریم که بالغ بر ۶ هزار بازرس در این برنامه درگیر هستند و کلیه مراکز و اماکن تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، مراکز اقامتی، اماکن بین راهی، رستوران‌های بین راهی، پایانه‌های مسافربری، سرویس‌های بهداشتی درون و برون شهری و کلیه کمپین‌های مسافرتی جمعیت هلال احمر و غیره را مورد بازرسی قرار می‌دهند.

غلامی با بیان این که  مردم می‌توانند تخلفات بهداشتی را به سامانه “۱۹۰” اطلاع دهند، افزود: برخورد با متخلفان بر اساس قانون صورت می‌گیرد. به این صورت که ابتدا به آنها اخطار داده شده و خاطیان نیز به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. در مراکز و اماکنی که نیاز باشد، همزمان با اخطار، تعطیلی موقت نیز داده می‌شود و مرکز پلمب خواهد شد.

مسئول برنامه مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی در پایان صحبت‌های خود، همچنین اضافه کرد:ما با مراجع قضایی بازدیدهای مشترک داریم و بعضا قاضی کشیک هم همراه تیم حضور دارد که می‌تواند بلافاصله با دستور قضایی برخورد لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا