خبر خوب برای قشر کارگری: ساخت ۴۰۰هزار مسکن کارگری در دولت سیزدهم

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، «سیدصولت مرتضوی»، وزیر کار در بازدید از مجموعه ورزشی کارگران و مسکن خیّری کارگران شهرستان بروجن. اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین معاونت تعاون و سازمان ملّی زمین و. مسکن انجام شده است طی چهار سال، ۴۰۰هزار واحد مسکن کارگری احداث می‌شود.

یکی از برنامه‌های توسعه‌ای دولت ساخت مسکن برای آحاد جامعه با استفاده از .ظرفیت‌های است که طی سال‌های گذشته مغفول مانده بود.

بیشتر بخوانید: خبر خوب اقتصادی: مبلغ وام خرید مسکن ۲ برابر شد

بخشی از وظایف مسکن‌سازی به‌عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. و مقرر شده است ۴۰۰هزار واحد مسکن طی چهار سال طی تفاهم‌نامه‌ای که بین این وزارتخانه. و وزارتخانه راه و شهرسازی امضاء شده است توسط بخش تعاون، احداث شود که بخشی از این تعهد در فرآیند اجرایی قرار گرفته است.

به‌برکت کار خیرین صاحبان صنایع و کارخانه‌جات، واحدهای مسکونی هم برای زوجین جوان و هم برای جوانان کارگر احداث شد که اثرات تربیتی فراوانی هم دارد و الگویی برای بخش‌های دیگر می‌شود.

پروژه ۴۰واحدی تعاونی مسکن کارگران شهرستان بروجن در زمینی به‌مساحت یک‌هزار و ۷۰۰ مترمربع. و زیربنای ۶هزار و ۵۰۰ مترمربع با مشارکت بانک توسعه تعاون در اعطای تسهیلات ۲۴۰میلیارد ریالی در دست احداث است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا