خبر خوب اقتصادی: ساخت ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در ۸ نقطه تهران

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: در جلساتی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره ایستگاه های شارژ خودروهای برقی داشتیم، مقرر شد در هشت نقطه از تهران این ایستگاه‌ها با ظرفیت حدود هشت مگاوات احداث شود.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: در این خصوص هشت نقطه در تهران و نقاطی در سایر مناطق کشور در نظر گرفته شده است که در صورت جانمایی و تعبیه ایستگاه های مورد نظر، وزارت نیرو همکاری لازم را برای تامین برق آنها خواهد داشت.

تعرفه شارژ خودروهای برقی همانند تعرفه مشترکان تجاری و با نرخ ٥٤٧ تومان در هر کیلووات محاسبه می شود.

در کشور برنامه ریزی توسعه این خودروها که حدود ٨٠ هزار خودرو اعم از عمومی و سواری را در بر می گیرد، برای میان مدت انجام شده که از این تعداد نیز در کوتاه مدت درخواست هایی برای ایجاد ایستگاه شارژ ١٠ هزار خودرو ارائه شده که نیاز به هشت مگاوات برق دارد و قابل تامین است.

رجبی مشهدی خاطرنشان‌کرد: وزارت صمت برای میان مدت لازم است محل ایستگاه های شارژ را ارائه کند و مطابق برآورد انجام شده، با افزایش تعداد خودروها این میزان تا ٤٠ مگاوات نیز قابل افزایش است.

تقویت زیرساخت‌های تامین برق خودروهای برقی در دستور کار قرار گرفته است که با نهایی شدن آن از سوی وزارت صمت ابلاغ خواهد شد.

در این طرح ملاحظات تامین برق اکثر مردم که خودروی برقی نداشته، اما باید برق پایدار داشته باشند در نظر گرفته شده است تا ایستگاه های شارژ در ساعت هایی غیر اوج بار شارژ کنند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا