راه اندازی بازار متشکل ارزی از ابتدای سال ۹۸

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که امروز در اتاق بازرگانی برگزار شد گفت: باید مراقبت بود در تولید اقلام صادراتی کالا با نرخ ترجیحی، صادرات یارانه ارزی اتفاق نیفتد. اگر این تفکیک را قائل شویم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه چهارچوب آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با این بازار ارزی به تصویب رسیده است، گفت: درباره تسویه ارز حاصل از صادرات باید دید مواد اولیه آن با نرخ ترجیحی تامین شده است یا با نرخ بازار آزاد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: در ماه‌های اخیر بانک مرکزی مشوق‌های خوبی را برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات داشته و موارد را تسهیل کرده است.

وی بیان کرد: با اصلاحاتی که درباره تسویه اسکناس ارز در حوزه صرافی‌ها انجام شد، سقف بازگشت ارز از ۴ میلیون دلار بالاتر رفته و درباره حواله هم همین طور است.

بر اساس این گزارش حسین میرشجاعیان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد نیز در این نشست درباره کاهش رتبه کشور در بهبود محیط کسب و کار تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که بر روی رتبه کشور تاثیر گذاشت، مجوز مرحله آتش نشانی برای آسانسور بود.

وی یادآوری کرد: برای رفع این موضوع جلساتی را با شهردار تهران برگزار کردیم هرچند از آنجایی که این موضوع آیین نامه است و بخشنامه نیست، می توانستیم به طور مستقیم ورود پیدا کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا