راهکار‌هایی برای خشنودی شغلی در محل کار

داوود ذوالفقاری روانشناس و مشاور در خصوص راهکار‌هایی برای خشنودی در محل کار اظهار کرد: یکی از مسائلی که منجر به خشنودی در محل کار می‌شد این است که در محل کار خود فرد برای خود هدف تعیین کند که این هدف در راستای حرفه و نیز تحصیلاتش باشد.

ذوالفقاری افزود: این موضوع بزرگترین تاثیری که دارد این است شغل هر فردی را از موضوع روزمره گی در می‌آورد و باعث جهت دار شدن و نیز با انگیزه بودن در شغل می‌شود.

این روانشناس بیان کرد: موضوعی که منجر به خشنودی در محل کار می‌شود، آموزش دیدن در زمینه شغلی است، چرا که آموزش احتمال بهره وری را بالا می‌برد و بهره وری منجر به ارتقا شغلی می‌شود، این موضوع نیز به طبع خشنودی قابل توجهی در بحث شغل هر فردی خواهد داشت.

وی گفت: از جمله مواردی که منجر به خشنودی در کار می‌شود آموزش دادن آن حرفه نیز است، چرا که آموزش دادن، منجر به ارتقا علمی و منجربه مسلط شدن در ان حرفه نیز می‌شود.

ذوالفقاری اظهار داشت: مطالعات روان شناسان ثابت کرده است خلق لحظات لذت بخش در محل کار نیز منجر به توازن بین خستگی و لذت بردن ناشی از کار می‌شود.

این روانشناس افزود: ایجاد فضای لذت بخش در محل کار باعث می‌شود فضای کاری را منعطف شده و منجر به روحیه خوبی در کارکنان نیز می‌شود.

وی تصریح کرد: برقرار ارتباط موثر با همکاران نیز کمک شایانی برای ایجار حال خوب در فضای کار نیز می‌کند.

راهکار‌هایی برای خشنودی شغلی در محل کار

ذوالفقاری اشاره کرد: تغییر و نوآوری در کار نیز برای افراد در محل کار حال خوب ایجاد می‌کند حتی اگر در حد فقط یک تغییر ساده در محیط اطراف باشد.

این روانشناس گفت: توازون بین زمان کاری و ارتباط و یا تفریح با خانواده حال بهتری برای کار کردن می‌دهد بنابراین یک الی دو روز درماه را زودتر از معمول به خانه آمدن یا مسافرت‌های چند روزه در هر ماه انرژی و حال بهتری در فضای کار ایجاد می‌کند.

وی در نهایت بیان کرد: از جمله مسائل دیگر برای حال خوب در محل کار، سبک زندگی سالم است که می‌توان به ورزش منظم روزانه، تغذیه سالم و حتی ساعت خواب مناسب نیز اشاره کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا