وزیر ارتباطات با دادستان کل کشور دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر امروز با حضور در دفتر دادستان کل کشور با حجت الاسلام و المسلمین موحدی دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار دادستان کل کشور با تبریک میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) اظهار کرد: فضای مجازی و حوزه فناوری ارتباطات یک حوزه بسیار گسترده و بزرگ است که نقش بسیار پر رنگی را در زندگی مردم ایفا می کند.

وی گفت: فضای مجازی در حال حاضر یکی از مهمترین نیازها و ضروریات مردم را تشکیل می‌دهد و ما وظیفه داریم علاوه بر تامین این نیاز به امنیت و مراقبت از این فضا هم بپردازیم تا حریم و حقوق کاربران آن تامین گردد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه فضای مجازی یک بستر و ابزار مفید برای مردم می باشد گفت: معتقد هستیم این فضا باید مدیریت شده و از رهاشدگی و بلاصاحبی به یک ساماندهی مطلوب برسد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی ادامه داد: نگاه حاکمیت و نگاه دستگاه قضایی بر این امر استوار است که باید علاوه بر حمایت از بستر و پلتفرم های داخلی، شبکه های اجتماعی خارجی هم بر طبق قوانین و اصول حاکم بر کشور فعالیت داشته باشند.

خبر خوب دیگر اینکه: ایران دومین کشور تولید کننده تنها داروی درمان سکته مغزی شد

وی یکی از مهمترین وظایف وزارت ارتباطات را تکمیل و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات دانست و گفت: متاسفانه در گذشته به این موضوع حیاتی به خوبی توجه نگردید در حالی که از سالیان گذشته مقام معظم رهبری بر راه اندازی این شبکه ملی تاکید نموده اند.

دادستان کل کشور با اشاره به گستردگی فعالیت ها و تکالیف وزارت ارتباطات، پیشرفت های فراوان این وزارتخانه را مورد تقدیر و تمجید قرار داده و گفت: این وزاتخانه با شناسایی و بکارگیری جوانان نخبه و انقلابی به دستاوردهای خوبی دست یافته است که نمونه‌های آن را در حوزه هوا و فضا و پرتاب ماهواره می توان مشاهده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی اشاره کرده و گفت: معتقد هستیم صرف بستن و محدود کردن شبکه های اجتماعی خارجی راهکار حمایت از پیامرسان‌های بومی نیست و باید از تمامی ظرفیت های موجود برای بهبود وضعیت پیام رسان‌های داخلی استفاده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی گفت: دولت وظیفه دارد ضمن حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی از اطلاعات و داده های آنان نیز مراقبت نماید و ما هم به عنوان مدعی العموم و هم در چارچوب صیانت از حقوق عامه این مسئله را پیگیری و بر اجرای آن نظارت خواهیم داشت.

در ادامه این دیدار زارع پور به بیان گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته پرداخت و گفت: در همین ابتدا لازم است تشکر و قدردانی ویژه ای از دستگاه قضایی و ریاست محترم قوه قضاییه و همچنین دادستانی کل کشور داشته باشم. تعامل و همکاری بین قوه قضاییه و قوه مجریه موجب شده است در بخش های مختلف شاهد بهبود رضایتمندی مردم باشیم.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

وزیر ارتباطات ادامه داد: بحمدالله در این دو سال اخیر که دولت سیزدهم بر سر کار آمده وزارت ارتباطات دستاوردهای خوبی را برای نظام جمهوری اسلامی و مردم داشته است.

زارع پور عنوان با بیان اینکه حوزه فعالیت ها و اقدامات در این وزارتخانه بسیار گسترده و متنوع است گفت: در این وزارتخانه سعی گردیده با یک تلاش جهادگونه و نگاه به جوانان نخبه و توانمند، عقب ماندگی های گذشته جبران و مسیر پیشرفت و توسعه و انجام ماموریت ها با سرعت بیشتری طی گردد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه یکی از مهمترین ماموریت های ما در این وزارتخانه تکمیل و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است گفت: خوشبختانه در جهت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است. به طوری که در سالیان گذشته این مسئله شاهد رشد 23 درصدی بود اما در دولت جدید اکنون شاهد رشد ۵۷ درصدی تا بهمن ۱۴۰۱ بودیم.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت پیام‌رسان‌های داخلی، تعداد کاربران فعال در این پیامرسان‌ها را قابل توجه و خوب دانست و گفت: خوشبختانه با حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی روند استفاده از این پیامرسانها بسیار خوب بوده و گزارشات واصله حکایت از اقبال جامعه از این شبکه ها دارد. به گونه ای که در طی دو هفته گذشته به جمعیت کاربران فعال روزانه یکی از این پیامرسان ها یک میلیون کاربر افزوده شده و به عدد 16 میلیون کاربر فعال روزانه رسیده است.

زارع پور در ادامه به برنامه این وزارتخانه در توسعه شبکه فیبر نوری هم اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های اولویت‌دار ما توسعه و تکمیل شبکه فیبر نوری است. برنامه ما برای پایان سال جاری تحت پوشش قرار دادن ۸ میلیون مشترک است و با استعانت خداوند این عدد در پایان دولت سیزدهم به ۲۰ میلیون نفر خواهد رسید. فناوری شبکه فیبر نوری به گونه ای است که در حوزه سرعت انتقال اطلاعات شاهد یک رشد بسیار زیاد خواهیم بود و جزو کشورهای پیشرو در این زمینه خواهیم شد.

خبر دیگر: چه بیماری هایی باعث خواب زیاد می شود؟ درمان و راهکارهای خانگی پرخوابی

وی ادامه داد: در حوزه فعالیت شبکه های خارجی هم اعتقاد داریم که شرایط برای حضور شبکه‌های خارجی در ایران وجود دارد به شرطی که در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در عرصه بین الملل نیز هم در حوزه فنی و هم در حوزه حقوقی کارهای خوبی صورت گرفته است گفت: بر اساس قوانین و مقررات بین المللی هر شبکه و هر اپراتوری برای فعالیت در کشور دیگر نیازمند اخذ مجوز و دادن تعهدات به کشور مربوطه است و ما هم بر اساس این قوانین سعی خواهیم کرد فعالیت شرکت‌ها و شبکه های خارجی را منوط به اخذ مجوز و پایبندی آنان به قوانین و مقررات کشور نماییم.

وی در پایان ضمن قدردانی مجدد از همکاری دادستانی کل به ویژه معاونت فضای مجازی ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد اتفاقات خوبی در خصوص فضای مجازی باشیم.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا